Завантажити ще

У Мінспорті заявили, що Олімпіада-2030 може пройти в Україні

У Мінспорті заявили, що Олімпіада-2030 може пройти в Україні
Фото: DavidRockDesign із сайту pixabay.com.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що зимові Олімпійські ігри 2030 року планують провести в Україні. Гутцайт очікує, що Олімпіада залучить інвесторів. Про це він повідомив в інтерв'ю порталу " Слово і справа ".

– Ми вступаємо у боротьбу за проведення Олімпійських ігор в Україні. Юнацькі — 2028 року та зимові Олімпійські ігри — 2030. Навіщо ми це робимо? По-перше, престиж країни. Проведення в країні Олімпійських ігор — залучення потужних інвесторів, нова інфраструктура, нова спортивна інфраструктура. Ми розуміємо, що чим більше спортивної інфраструктури, тим більше [місць] куди приходитиме дітям займатися, - заявив Гутцайт.

Глава Мінспорту погодився з тим, що в Україні потрібно збудувати інфраструктуру, необхідну для Олімпіади.

– Ми розглядаємо наш західний регіон: Буковель, наприклад, там уже є певна інфраструктура. Так, нам не вистачає хокейних палаців, так, нам не вистачає для гігантського слалому трас, але якась частина цього вже є, сказав Гутцайт.

Країну, яка прийме Олімпіаду-2030, можуть оголосити вже 2023 року. Країнам, які хочуть прийняти Олімпіаду, слід заявити про готовність до Міжнародного олімпійського комітету. Комісія обговорить проведення змагань із претендентами, які пройдуть попередній відбір. Після цього делегати МОК визначать країну-господарку на сесії.

Прийняти Олімпіаду-2030 пропонують чотири країни: Ванкувер (Канада), Саппоро (Японія), Солт-Лейк-Сіті (США), Барселона - Піренеї (загальна заявка трьох країн: Іспанії, Франції та Андорри).

У жовтні 2020 року президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести в Україні Олімпійські ігри у 2028 чи 2030 році. Попри бажання президента, Лос-Анджелес офіційно було оголошено столицею літніх Олімпійських ігор 2028 року ще у 2017 році.

Новини по темі: Олімпіада Вадим Гутцайт