articles Object ( [params] => Array ( [approved] => 1 [assign] => mainstream [langid] => 2 [limit] => 12 [memcache] => 0 [order] => adate DESC [type_not] => article [where] => category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701611372 ) [langid] => [store_to_cache] => [cache_key] => articles-2484273138 [articles] => Array ( [680875] => article Object ( [absnum] => 680875 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => veterinar-iz-sineviru-novachok-balu-na-karantini-a-reshta-nijak-ne-vpade-v-spljachku [title] => Ветеринар із «Синевіру»: Новачок Балу на карантині, а решта ніяк не впаде в сплячку [title_short] => [meta_title] => Ветеринар із Синевиру: Новачок Балу на карантині, а решта ніяк не впадуть у сплячку [meta_keywords] => Синевир, медведи в Синевире [meta_description] => Як почуваються ведмеді у Синевірі, яких привезли на Закарпаття для реабілітації. Як везли 400-кілограмового Балу з Хмельниччини та як він адаптується на новому місці. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Кілька днів тому на реабілітацію на Закарпаття прибув шестирічний 400-кілограмовий ведмідь Балу. До цього ведмедик із самого народження мешкав у тісному для такого богатиря вольєрі у зоокуточку у Хмельницькому парку культури та відпочинку імені Михайла Чекмана. Він став останнім ведмедем у цьому парку – більше клишоногих тут заводити не планують.

Балу народився на Хмельниччині, тож іншого життя й не знав. Тепер доля змусила його переїхати майже на 400 км на південний захід від рідного, але тісного вольєра. За фактом жорстокого поводження з твариною кілька місяців тому поліція відкрила кримінальне провадження.

Балу на карантині

На Закарпатті його вольєр значно більше – цілих 12 гектарів лісу! Щоправда, він їх ділить разом із 31 місцевим старожилом.

Директор Реабілітаційного центру бурого ведмедя Ярослав Бундзяк Фото: ФБ Ярослав Бундзяк

На волі в Україні бігає близько 200 ведмедів. А ось скільки ще клишоногих може нудитися в тісних клітинах усіляких зоокуточків та приватних зоопарках – невідомо.

Поки що Балу – на карантині.

– Транспортування пройшло вдало, зараз він адаптується до нових умов, – розповів KP.UA директор Реабілітаційного центру бурого ведмедя Ярослав Бундзяк. – Це досить великий самець.

У карантинній зоні він пробуде місяць, а потім, як розповів ветеринар Центру реабілітації бурого ведмедя Михайло Маслей, його почнуть обстежити – ведмедик здасть аналізи, покаже ведмежому стоматологу зубки.

Місяць Балу сидітиме на карантині, після чого 400-кілограмового ведмедя обстежать ветеринари. Фото: ФБ Національний природний парк

Довелося присипляти, щоб забрати на реабілітацію

За словами Михайла Маслія, щоб помістити 400-кілограмового звіра в клітку для перевезення та, власне, доставити на Закарпаття, йому довелося дати снодійне.

Ветеринар Центру реабілітації бурого ведмедя Михайло Маслей Фото: golos.com.ua

– Ведмедів обов'язково при завантаженні присипляють – всю дорогу він їде сплячим, – пояснює Михайло Маслей. - Інакше дуже небезпечно везти. Після цього звір приходить до тями вже в центрі. Він добре відгодований, але це не є свідченням здоров'я. Це не надто багато – ведмеді від весни до пізньої осені можуть набрати 50% маси тіла. Якщо навесні він важить 200 кілограмів, то восени може важити і 400. А загалом Балу – слухняний ведмідь, сидить спокійно.

Балу можна вважати в ведмежому світі реабілітаційного центру юнаком – лише шість років. Хоча це вже дорослий молодий самець, за умовно прийнятим перерахунком на людські роки, йому приблизно 24. Якщо рахувати грубо, у ведмедів рік іде за чотири людські.

У центрі є ведмеді, яким уже стукнуло по 20 років. Але вони ще не вважаються пенсіонерами – сповнені сил та енергії у самому розквіті сил. Загалом вони живуть близько 35 років. До цього віку наближається місцевий патріарх – Боря. Йому вже 31 рік. Половину свого життя він провів у тісній клітці у приватному зоопарку на Львівщині. Борю згодом відселили із загального вольєру площею 12 гектарів у особисту «квартиру» - окремий великий вольєр. Зробити це змусили прудкі невиховані клишоногі «юнаки», які відбирають у старого їжу.

– У Борі поліартрит, він постійно у карантинній зоні, – зітхає Михайло Маслей. - Це як хвора людина – хіба ходить вона на дискотеки чи займається спортом? Ні. У дикій природі він уже помер би від своєї болячки, оскільки не зміг би собі добувати їжу. У нас напіввільні умови утримання, та хворій тварині потрібен уважний догляд. Ми інтенсивно його доглядаємо, він постійно під наглядом працівників – це обов'язкова умова.

Під час подорожі завдовжки 400 км Балу спав, ведмедів при перевезенні завжди присипляють. Фото: ФБ Національний природний парк

Самки самі облаштовують барлоги, а самці - ні

Ведмежий притулок – не просто частина лісу, огородженого електромережею, щоб запобігти втечі. Тут є все, що ведмежа душа забажає: хочеш – купайся в басейні, хочеш у сезон – насолоджуйся малиною, ожиною чи чорницею, яких тут цілі плантації. Зараз ведмедів на десерт пригощають медом. До речі, у кожного клишоногого – своє меню, складене згідно з рекомендаціями ветеринарів. Також для ведмедиків облаштували ігрові конструкції, за допомогою яких вони можуть трохи зайнятися фізкультурою.

Національний природний парк «Синевір», де працює реабілітаційний центр бурого ведмедя, знаходиться в тій кліматичній зоні, яка найбільше підходить для їхнього проживання. Він розташований на рівній відстані від Ужгорода та Івано-Франківська – в обидві сторони 150 км. З 2017 року чотири ділянки парку внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

Зараз ведмедики готуються до сплячки, а деякі вже й залягли. У барлоги пішли троє-чотири клишоногих. І тут настала відлига.

– Це справді у нас велика проблема – з цією погодою, – зітхає Михайло Маслей. – Усі ведмеді не розуміють, що з ними відбувається. Начебто вже й пора спати, а тут бац - плюсова температура, вода в барліг затекла - і ведмідь уже ходить. Приходить на кормовий майданчик, шукає їжу. Навесні вам скажу, як це на них вплинуло – ми маємо статистику, як вони сплять, і загальний висновок зможемо зробити тільки після закінчення зимової сплячки.

Зимові барлоги для ведмедів облаштують працівники парку. Їм допомагають ведмедиці – вони часто риють барлоги самі. Це самцю все одно, де зимувати, а самочці потрібно гніздечко, де вона народжуватиме і виховуватиме потомство, тому вони більше зацікавлені в наявності «будиночка».

У центрі зараз перебуває 32 ведмеді. Фото: ФБ Національний природний парк

Не «відійшов» від цирку лише один ведмідь

Щоправда, розмноження синевірським ведмедям планувати не варто – їх стерилізують.

- Інакше в нас лісом бігала б уже тисяча ведмедів, - кажуть співробітники реабілітаційного центру. – Але інстинкти зберігаються.

Інші ведмедики поки набирають жир перед зимівлею. Їх годують рибою, хлібом, яблуками, морквою.

Ветеринар Михайло Маслей упевнений, що Балу адаптується до нових умов. Тут усі ведмеді «приходять до тями». У центрі є лише одна циркова жертва, у якої так і залишилася – поки що – стереотипія. Це повторення завчених рухів.

- Його звуть Стелс, - зазначає Михайло Маслей. - Усі інші адаптувалися. Беня ще є (його забрали з приватного цирку, де змушували «танцювати»), але за ним цього не помітно – він домінантний самець, дуже великий, і перейшов на інші заняття.

Реабілітаційний центр бурого ведмедя працює на Закарпатті вже 12 років. Це єдиний центр такого типу не лише в Україні, а й у Європі.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12290 [position] => 342761 [adate] => 1701696442 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701690421 [changed] => 1701696442 [userid] => 18608 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Косолапі виходять із барлогів і повертаються на кормові майданчики – шукати їжу.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => ФБ Національний природний парк "Синевир" [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1527371947 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043c\u0435\u0434\u0432\u0435\u0434\u044c4.jpg","crop":{"x":"0","y":"136","w":"2048","h":"1092"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043c\u0435\u0434\u0432\u0435\u0434\u044c4.jpg","crop":{"x":"0","y":"147","w":"2048","h":"1070"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043c\u0435\u0434\u0432\u0435\u0434\u044c4.jpg","crop":{"x":"117","y":"0","w":"1815","h":"1363"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 3 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680886] => article Object ( [absnum] => 680886 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => ukrajina-stvorjuje-novu-modifikatsiju-krilatoji-raketi-neptun [title] => Україна створює нову модифікацію крилатої ракети "Нептун" [title_short] => [meta_title] => Україна створює нову модифікацію крилатої ракети "Нептун" [meta_keywords] => Ракета "Нептун" [meta_description] => Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк: Україна створює нову модифікацію крилатої ракети для комплексу "Нептун". [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Україна створює нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун". Про це повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтервʼю АрміяІnform.

- Наразі ведеться робота зі створення так званого довгого «Нептуна». Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу «Нептун», — сказав заступник очільника Міноборони.

Також ведеться активна робота разом із Міністерством стратегічних галузей промисловості стосовно зміцнення системи ППО, додав Гаврилюк.

— Поки що про це ми не можемо говорити докладно, скажу лише, що триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів «Бук» та С-300, - зазначив він.

За версію “Мілітарного”, йдеться про далекобійну версією комплексу «Нептун».

«Нептун» - українська крилата ракета. Початково однойменний комплекс розроблявся для ураження бойових кораблів противника. Нині, ймовірно, йдеться про версію ракети Р-360 для ураження наземних цілей.

У квітні представник українського оборонного відомства на умовах анонімності повідомив The Drive, що конструктори працюють над модифікацією протикорабельної ракети «Нептун» для ураження наземних цілей. Вона може запускатись з тієї ж пускової установки та має максимальну дальність 400 км і бойову частину масою 350 кілограмів проти 150 кг у протикорабельній версії.

14 вересня крилатими ракетами «Нептун» було уражено російський зенітний комплекс С-400 біля окупованої Євпаторії. 21 вересня СБУ спільно із ВМС завдали удару ракетами «Нептун» по військовому аеродрому «Саки» в Криму.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342756 [adate] => 1701696240 [publication_date] => 1701696240 [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701696053 [changed] => 1701697737 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Ведеться робота зі створення так званого довгого «Нептуна» для однойменного комплексу.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Олексій Бобовніков/mil.in.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 180588998 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/278349874_5245238612182160_4852728487749437968_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"169","w":"2048","h":"1092"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/278349874_5245238612182160_4852728487749437968_n.jpeg","crop":{"x":"0","y":"202","w":"2048","h":"1070"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/278349874_5245238612182160_4852728487749437968_n.jpeg","crop":{"x":"116","y":"0","w":"1817","h":"1365"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680887] => article Object ( [absnum] => 680887 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => na-zakarpatti-pid-chas-pozhezhi-zahinuli-troje-ljudej-sered-nikh-dvoje-diti [title] => На Закарпатті під час пожежі загинуло троє людей, серед них двоє дітей [title_short] => [meta_title] => На Закарпатті під час пожежі загинуло троє людей, серед них двоє дітей [meta_keywords] => Закарпаття, пожежа, загинули люди [meta_description] => Внаслідок пожежі на Закарпатті загинуло троє людей. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У смт Солотвино Тячівського району зайнялася пожежа у житловому приватному будинку.  Внаслідок неї загинуло троє людей, серед них двоє дітей 2016 та 2017 року народження, повідомили у ДСНС.

- Займання ліквідовано. Попередня причина – порушення правил пожежної безпеки під час  експлуатації пічного опалення, - йдеться у повідомленні рятувальників.

У ДСНС просять обачно ставитися до пічного та газового опалення, стежити за його справністю. Це збереже здоров'я і життя ваше та близьких вам людей.

Раніше у Чернігівській області внаслідок пожежі загинуло четверо людей, з яких троє дітей. Пожежа теж виникла у приватному житловому будинку.  У ДСНС уточнили, що до гасіння було залучено 16 осіб та 4 одиниці техніки.

[sun_gallery_680887]

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2 [position] => 342680 [adate] => 1701696180 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701696239 [changed] => 1701697067 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Пожежа зайнялася через несправність пічного опалення.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 1 [with_video] => [imagealt] => t.me/dsns_telegram/23500 [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2989507344 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1395).jpg","crop":{"x":"0","y":"139","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1395).jpg","crop":{"x":"0","y":"146","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1395).jpg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680882] => article Object ( [absnum] => 680882 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => rosijani-obstriljali-khersonsku-oblast-odna-ljudina-zahinula-chetvero-otrimali-poranennja [title] => Росіяни обстріляли Херсонську область, одна людина загинула [title_short] => [meta_title] => У Херсонській області через російські атаки загинула одна людина, четверо отримали поранення [meta_keywords] => Війна України з Росією, Херсонська область, обстріл [meta_description] => На Херсонщині внаслідок обстрілу з боку РФ загинув один місцевий житель і ще четверо отримали поранення. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Росія завдала ракетного удару по Херсонській області, в результаті загинула одна людина, ще четверо отримали поранення. Про це повідомив голова обласної адміністрації Олександр Прокудін.

– В Антонівці окупанти обстріляли житлові будинки. Травми, несумісні із життям, отримав місцевий житель 1959 року народження, – розповів він.

Прокудін зазначив, що в селі Інженерне під обстріл потрапили двоє чоловіків 61 і 51 років, які ремонтували дроти на вулиці. У них діагностували вибухову травму та контузію.

Він розповів, що після обстрілу до лікарні з пораненням живота середнього ступеня важкості було доставлено 46-річного чоловіка.

30 грудня військовий експерт Олег Жданов розповів, що у другій половині грудня прогнозується зменшення активності на фронті, і обидві сторони зможуть остаточно перейти до позиційної війни. Штурмові операції проводитимуться лише за можливості під впливом як погодних умов, так і постачання військ з обох сторін.

Після того як правобережну частину Херсонської області було звільнено, російські окупанти почали систематично обстрілювати цей район.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342679 [adate] => 1701694200 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701694230 [changed] => 1701697004 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Через російську агресію одна людина загинула, ще чотири - отримали поранення.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => inform-ua.info [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2309846775 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/skoraya-pomoschy-1554802404.jpg","crop":{"x":"39","y":"0","w":"1202","h":"641"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/skoraya-pomoschy-1554802404.jpg","crop":{"x":"27","y":"0","w":"1227","h":"641"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/skoraya-pomoschy-1554802404.jpg","crop":{"x":"214","y":"0","w":"853","h":"641"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680870] => article Object ( [absnum] => 680870 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => zirki-na-hala-vechori-v-muzeji-kinoakademiji-selena-homes-u-valentino-demi-mur-u-tamara-ralph [title] => Зірки на гала-вечорі у Музеї кіноакадемії: Селена Гомес у Valentino, Демі Мур у Tamara Ralph [title_short] => [meta_title] => Зірки на гала-вечорі в Музеї кіноакадемії: Селена Гомес у Valentino, Демі Мур у Tamara Ralph [meta_keywords] => новини шоу-бізнесу, гала-концерт у Музеї кіноакадемії, гала-вечір Музею кіноакадемії [meta_description] => Селена Гомес на гала-вечорі в Музеї кіноакадемії позувала у сукні Valentino, Демі Мур - у Tamara Ralph. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У Лос-Анджелесі відбувся гала-вечір Музею Академії-2023, який символізує початок сезону кінопремій у Голлівуді. Цей захід покликаний зібрати кошти на виставки та громадські програми музею. Цього року нагородами за особливий внесок у кінематограф були відзначені Меріл Стріп, Майкл Б. Джордан, Опра Вінфрі та Софія Коппола, а перед журналістами позувало безліч знаменитостей у дизайнерському вбранні.

Єва Лонгорія у Dolce & Gabbana

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Селена Гомес у Valentino

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Дуа Ліпа в Chanel

Фото: Kevin Winter/WireImage

Сальма Хайєк

Фото: Taylor Hill/WireImage

Кайя Гербер в Celine

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Хейлі Бібер в Saint Laurent

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Демі Мур в Tamara Ralph

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Фібі Дайневор

Фото: Kevin Winter/WireImage

Хлоя Грейс Морець у Louis Vuitton

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Кендал Дженнер у Fendi Couture

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Кара Делевінь у Del Core

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Біллі Айліш у Jean Paul Gaultier

Фото: Kevin Winter/WireImage

Опра Вінфрі в Dolce & Gabbana

Фото: Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter через Getty Images

Зої Кравіц у Saint Laurent

Фото: JC Olivera/FilmMagic

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097154 [position] => 342719 [adate] => 1701693720 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701693754 [changed] => 1701696856 [userid] => 40766 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Розповідаємо, хто зі знаменитостей позував на гала-вечорі у дизайнерському вбранні.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Rodin Eckenroth/GA/The Hollywood Reporter via Getty Images [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3208277339 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-04_13-23-40 (3).jpg","crop":{"x":"0","y":"25","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-04_13-23-40 (3).jpg","crop":{"x":"0","y":"30","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-04_14-37-47.jpg","crop":{"x":"85","y":"0","w":"853","h":"1280"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-04_13-23-40 (3).jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1174","h":"882"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-04_13-23-40 (3).jpg","crop":{"x":"0","y":"29","w":"1280","h":"853"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-12-04_13-23-40 (3).jpg","crop":{"x":"208","y":"0","w":"721","h":"882"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680878] => article Object ( [absnum] => 680878 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => up-rekonstrujuvala-jak-konkurentsija-mizh-zelenskim-ta-zaluzhnim-pererosla-v-konflikt [title] => “УП” реконструювала, як конкуренція між Зеленським та Залужним переросла в конфлікт [title_short] => [meta_title] => УП реконструювала, як конкуренція між Зеленським та Залужним переросла в конфлікт [meta_keywords] => Конфлікт між Зеленським та Залужним [meta_description] => Конкуренція між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним розпочалася у квітні 2022 року та переросла в конфлікт після невдалого наступу на півдні, - Українська правда [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Конкуренція між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним розпочалася у квітні 2022 року та переросла в конфлікт після невдалого наступу на півдні. Про це йдеться у статті “Української правди” під назвою “Війна проти політики. Що насправді відбувається між Зеленським і Залужним”.

- Перші паростки майбутніх політичних баталій актуалізувалися на Печерських пагорбах, ще коли російські війська не відійшли від столиці України – навесні минулого року.

Вже на початку березня 2022-го соціологи почали цікавитися, як повномасштабна війна вплинула на довіру українців до державних інституцій. Дослідження показали, що президенту Зеленському на той момент довіряли 93%.

Але на Банковій більш прискіпливо поставилися до іншого рядка в дослідженні – 98% українців, тобто на 5% більше, в березні минулого року довіряли Збройним силам України, — йдеться у матеріалі видання.

Додали напруги персоніфікація армії через Залужного та створення головнокомандувачем ЗСУ іменного благодійного фонду. Після цього Залужний свідомо не заходив у медійне поле, але це призвело до того, що кожна його заява чи будь-яка інша його активність миттєво ставала явищем і викликала феноменальну реакцію суспільства.

- Щоб ви розуміли – люди ототожнюють Залужного з божеством: "він нас захищає", "він оберігає наших хлопчиків". Така чисто ірраціональна віра, – розповів впливовий український високопосадовець.

Після того як наступ на півдні застопорився – розбіжності почали отруювати атмосферу стосунків двох перших осіб війни аж до тієї міри, що вони стали публічними. 

Зеленський створив паралельні треки для спілкування з командувачами різних родів військ, яке відбувається в обхід Залужного, наприклад, із командувачами Сухопутних військ ЗСУ Олександром Сирським чи Повітряних сил ЗСУ Миколою Олещуком. 

Прямий контакт із командувачами пришвидшує роботу для президента, але дестабілізує роботу головкома ЗСУ, який дізнається частину інформації від своїх формальних підлеглих хіба на ставках, якщо дізнається взагалі. Це демотивує головкома і заважає командувати армією.

Після звільнення президентом обласних військкомів і доповіді керівника ДБР Олексія Сухачова на Ставці Залужний заявив: "Хочу подякувати правоохоронцям, тема корупції важлива. Але також хочу озвучити свіжі дані по мобілізації”. 

Офіс президента регулярно замовляє соціологію, і показники Залужного стабільно ростуть і ростуть. Неопубліковане дослідження групи "Рейтинг" показало, що президент виходить у другий тур із Залужним, і цей другий тур Зеленський може не виграти. 

Ще одна проблема в тому, що реальний план виходу на кордони 1991 року, за розрахунками Генерального штабу ЗСУ, вимагає сил і засобів на 350-400 мільярдів доларів. 

У своїй статі журналісти посилалися на: співрозмовників з Генштабу, члена президентської команди, впливового українського високопосадовця, людину з близького оточення Залужного, а також учасника засідання Ставки Верховного головнокомандувача.

10 листопада голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що він не має інформації про можливу відставку Валерія Залужного. За версією радника Єрмака Михайла Подоляка, між політичним та військовим керівництвом України відбуваються «ситуативні дискусії».

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342755 [adate] => 1701692460 [publication_date] => 1701692460 [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701691924 [changed] => 1701696106 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Офіс президента з початку війни замовляє рейтинги — і тепер Зеленський може не перемогти Залужного у другому турі виборів.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => t.me/CinCAFU [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3916770924 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-12-04 14.19.01.jpeg","crop":{"x":"0","y":"45","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-12-04 14.19.01.jpeg","crop":{"x":"0","y":"48","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-12-04 14.19.01.jpeg","crop":{"x":"15","y":"0","w":"1135.6945244956771","h":"853"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680880] => article Object ( [absnum] => 680880 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => na-rivnenshchini-44-richna-zhinka-narodila-17-tu-ditinu [title] => На Рівненщині 44-річна жінка народила 17-ту дитину [title_short] => [meta_title] => На Рівненщині 44-річна жінка народила 17-ту дитину [meta_keywords] => Рівненщина, перинатальний центр, пологи [meta_description] => Жителька Рівненщини народила 17 дитину [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У Рівненському перинатальному центрі жінка народила 17-ту дитину. В сім'ї вже підростають вісім хлопчиків та вісім дівчаток. І ось знову поповнення - народився хлопчик. Про це повідомили на Facebook-сторінці перинатального центру.

- У нас трапилась дуже гарна подія. В нашому закладі жінка народила 17-ту дитину. В сім’ї восьми хлопчиків та восьми дівчаток наразі народився дев’ятий хлопчик, - йдеться у повідомленні.

Як повідомила у коментарі ZAXID.NET головна лікарка медзакладу Вікторія Єнікеєва, жінка народжувала природним шляхом. Наразі з нею та новонародженим хлопчиком все добре. Малюк з'явився на світ у неділю, 3 грудня.

За словами Вікторії Єнікеєвої, вага новонародженого хлопчика – 3 кг 960 грамів, а зріст – 55 см. Його матір – мешканка Рівненського району, їй 44 роки. Вагітність у неї протікала добре, це вже дев’ята дитина, яку жінка народила в обласному перинатальному центрі.

Але для Рівненщини наразі це не рекорд. У лютому цього року в цьому ж перинатальному центрі 43-річна жінка народила 18-ту дитину і зізналася журналістам, що готова народжувати ще.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342763 [adate] => 1701692160 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701692206 [changed] => 1701693512 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Малюк з'явився на світ вагою майже 4 кілограми і зростом 55 сантиметрів.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3559417506 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1394).jpg","crop":{"x":"0","y":"26","w":"1024","h":"546"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1394).jpg","crop":{"x":"0","y":"31","w":"1024","h":"535"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1394).jpg","crop":{"x":"222","y":"0","w":"695","h":"522"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680874] => article Object ( [absnum] => 680874 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => teleskop-khabbl-zobraziv-kuljaste-skupchennja-zirok-u-velikij-mahellanovij-khmari [title] => Телескоп Хаббл зафіксував кулясте скупчення зірок у Великій Магеллановій Хмарі [title_short] => [meta_title] => Телескоп Хаббл зафіксував кулясте скупчення зірок у Великій Магеллановій Хмарі [meta_keywords] => Телескоп Хаббл, велика магеланова хмара, космос [meta_description] => Знімок, який зробив телескоп Хаббл, є масивом зірок, сконцентрованих у кулястій структурі. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Космічний телескоп Хаббл зафіксував зображення кулястого скупчення NGC 2210 у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці-супутниці Чумацького Шляху. Про це повідомило Європейське космічне агентство (ESA).

- Відстань до Великої Магелланової Хмари становить приблизно 157 тисяч світлових років. NGC 2210, що має вік близько 11,6 мільярда років, є одним з найстаріших зоряних скупчень в галактиці. У той час, як деякі його сусіди мають вік до 13 мільярдів років, що робить їх майже "однолітками" Всесвіту, - йдеться в повідомленні.

Дослідження кульових скупчень має важливе значення для астрономії, оскільки вони надають вченим унікальну можливість вивчення потенційно давніх зіркових популяцій.

28 листопада телескоп Хаббл виявив кілька скупчень галактик, раніше прихованих під виглядом одного. Додаткові дослідження виявили, що Abell 3192 насправді є двома окремими скупченнями, розташованими близько один до одного в сузір'ї Ерідана.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342760 [adate] => 1701691800 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701691806 [changed] => 1701692589 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Знімок є масивом зірок, сконцентрованих у кулястій структурі.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => esahubble.org [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 50354 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 273355037 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/potw2349a.jpg","crop":{"x":"0","y":"154","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/potw2349a.jpg","crop":{"x":"0","y":"101","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/potw2349a.jpg","crop":{"x":"61","y":"0","w":"1158","h":"870"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680877] => article Object ( [absnum] => 680877 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => pohoda-v-ukrajini-5-hrudnja-14-hradusiv-morozu-ta-ozheleditsja-na-dorohakh [title] => Погода в Україні 5 грудня: 14 градусів морозу та ожеледиця на дорогах [title_short] => [meta_title] => Погода в Україні 5 грудня: 14 градусів морозу та ожеледиця на дорогах [meta_keywords] => Прогноз погоди. погода сьогодні, погода 5 грудня [meta_description] => Синоптики розповіли, якої погоди очікувати 5 грудня [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У вівторок, 5 грудня, в Україні прогнозують по-справжньому зимову погоду - вночі вдарять тріскучі морози, а вдень буде відлига. Тож на дорогах утвориться ожеледиця, попереджають в Укргідрометцентрі.

5 грудня буде хмарно з проясненнями, проте опадів не передбачається. У західних та північних областях на дорогах подекуди ожеледиця, вітер переважно південно-східний, 5-10 м/секунду.

Температура повітря вночі у північних та більшості західних областей 5-10° морозу, на північному заході країни до 14° морозу, вдень 0-5° морозу. На решті території вночі 1-6° морозу, вдень від 2° морозу до 3° тепла, в Криму та на півдні Одещини 3-8° тепла.

Проте у другій половині доби 5 грудня на річці Дністер у створі гідрологічного поста Заліщики (Тернопільська обл.) очікується проходження максимального рівня води тало-дощового паводка. Рівень води підвищиться до 430-480 см над нулем поста.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342762 [adate] => 1701691380 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701691434 [changed] => 1701692042 [userid] => 100280 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

День буде похмурим, проте без опадів.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/UkrHMC [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3457331019 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1393).jpg","crop":{"x":"0","y":"80","w":"900","h":"480"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1393).jpg","crop":{"x":"0","y":"69","w":"900","h":"470"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1002\/80\/1(1393).jpg","crop":{"x":"46","y":"0","w":"808","h":"607"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680866] => article Object ( [absnum] => 680866 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => do-lvova-z-polshchi-povernuli-400-richnu-skulpturu [title] => До Львова з Польщі повернули 400-річну скульптуру [title_short] => [meta_title] => До Львова після реставрації повернули стародавню скульптуру Скорботного Христа [meta_keywords] => Львів, скульптура, архітектура [meta_description] => До Львова повернули скульптуру Скорботного Христа, яка була у Польщі на реставрації. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

До Львова повернули з Польщі відреставровану скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів. Про це повідомила радниця міського голови Львова зі збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

- Скульптура, демонтована наприкінці 2021 року через аварійний стан, була відправлена ​​до реставраційної майстерні. Війна стала на заваді використанню спеціального лазерного пристрою для очищення, тому скульптуру перевезли до Варшави, — йдеться у повідомленні.

Там провели докладні дослідження, відреставрували та доповнили втрачені елементи, включаючи німб та терновий вінець, кошти надав польський фонд "Полоніка".

З 24 жовтня до 25 листопада скульптура була експонована на виставці у Варшаві. З середини січня наступного року вона буде доступна для огляду у рамках українсько-польської виставки "Те, чого не видно" у Львові.

Після реставрації скульптуру встановлять на верхівку каплиці Боїмів.

Фігуру Ісуса Христа на куполі усипальниці встановили в кінці XVI століття, до її створення долучався видатний скульптор Андрій Бемер. Скульптура унікальна і має високу архітектурну та художню цінність, а в основі висічені слова: "Перехожий, зупинись і подумай, твоє страждання більше за моє".

На Прикарпатті ветеран робить скульптури на згадку про загиблих побратимів.

Фото: city-adm.lviv.ua

Фото: city-adm.lviv.ua

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2 [position] => 342759 [adate] => 1701688740 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701688672 [changed] => 1701689935 [userid] => [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

До Львова повернули скульптуру Скорботного Христа, яка була у Польщі на реставрації.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => city-adm.lviv.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 50354 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3718520081 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/1(3).jpg","crop":{"x":"0","y":"261","w":"1200","h":"640"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/1(3).jpg","crop":{"x":"0","y":"274","w":"1200","h":"626.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/1(3).jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1200","h":"901"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680871] => article Object ( [absnum] => 680871 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => osvitnij-ombudsmen-rozkritikuvav-direktoriv-ukrajinskikh-shkil-neshanovni-skhamenitsja [title] => Освітній омбудсмен розкритикував директорів українських шкіл: Нешановні, схаменіться! [title_short] => [meta_title] => Освітній омбудсмен розкритикував директорів українських шкіл: Нешановні, схаменіться [meta_keywords] => Сергій Горбачов критика [meta_description] => Чому освітній омбудсмен Сергій Горбачов розкритикував директорів українських шкіл. Про що він попросив очільників навчальних закладів. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов звернувся до директорів навчальних закладів з закликом не створювати перепони для дітей, що наразі опинились за кордоном, додаткові перепони у навчанні. Відповідний пост він залишив на своїй сторінці у фейсбуці. 

- Нешановні директори деяких (на жаль, не поодиноких) шкіл, які "вичавлюють" наших дітей з українських шкіл, схаменіться! Ми на всіх рівнях закликаємо наших дітей та батьків, які знайшли тимчасовий прихисток за кордоном, утримувати зв'язок з українською освітою, - зазначив Горбачов.

Він додав, що ряд директорів, натомість, придумують для дітей додаткові вимоги.

-   А ви що робите, висуваючи для наших дітей, які зараз за кордоном, якісь абсолютно нелогічні та, буду недипломатичним, дурнуваті вимоги щодо складання "іспитів" нашими дітьми 5 (!) класу, та відмовляючись виконувати наказ МОН щодо українознавчого компоненту? Ще раз - схаменіться, будьте українцями, а не пособниками х..ла, який тільки і мріє, щоб українці не поверталися додому, а наші діти не здобували українську освіту! – додав Горбачов.

Скарги від батьків надходять регулярно. Згідно з дописами українців у спільноті «БатькиСОС»,  деякі навчальні заклади «створюють такі умови, що батьки навіть тих дітей, що залишились, часто розмірковують над тим, щоб вивезти дітей за кордон та дати їм можливість справді навчатися і у майбутньому бути конкурентоспроможними на ринку праці».  

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342758 [adate] => 1701687480 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701687519 [changed] => 1701690055 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Сергій Горбачов закликав очільників українських закладів освіти не «диктувати дурнуваті вимоги» дітям, що наразі знаходяться за кордоном.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/sivangor [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1984474453 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408265919_359329653441302_5490689296071965240_n(4).jpg","crop":{"x":"0","y":"16","w":"1434","h":"765"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408265919_359329653441302_5490689296071965240_n(4).jpg","crop":{"x":"0","y":"24","w":"1434","h":"749"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/408265919_359329653441302_5490689296071965240_n(4).jpg","crop":{"x":"187","y":"0","w":"1061","h":"797"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680865] => article Object ( [absnum] => 680865 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => u-tsentri-kijeva-vstanovljujut-holovnu-jalinku-krajini [title] => У центрі Києва почали монтаж головної ялинки [title_short] => [meta_title] => На Софіївській площі у Києві почали встановлювати ялинку [meta_keywords] => Новий рік, Ялинка, Київ [meta_description] => У центрі Києва працівники почали збирати головну ялинку країни, відкриття планується 6 грудня. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У Києві на Софіївській площі збирають конструкцію головної ялинки країни. Про це повідомив Вечірньому Києву голова компанії «Folk Ukraine» Ігор Добруцький

- Головній ялинці бути! Я думаю, що за два дні ми все зробимо. Сьогодні – ялинка, а завтра – ілюмінація. Тематику поки не говоримо, але завтра ввечері кияни та гості міста зможуть побачити її прикрашеною, – розповів він.

Він зазначив, що офіційне відкриття ялинки відбудеться у День святого Миколая, 6 грудня, близько 17:00-18:00.

Як відомо, новорічну ялинку встановлюють коштом меценатів. Поки що не оголошується, яку тематику буде присвячено до 2024 року. Про це стане відомо у день офіційного відкриття.

В 2023 році Україна перейшла на новий стиль календаря – новоюліанський. У зв'язку із цим новорічну ялинку в Києві встановлять до 6 грудня, а знімуть її до 10 січня.

Цього року ціна на новорічні ялинки не відрізнятиметься від торічних. Стандартна вартість – 135 грн за метр, але вона може змінюватись в залежності від регіону. У Подільському лісовому офісі ціни варіюються від 120 до 600 грн залежно від розміру дерева. У Слобожанському регіоні ціни для звичайної сосни коливаються від 96 до 240 грн, а для кримської ялинки – від 168 до 360 грн.

@vechirniykyiv #новиниукраїни #київськаобласть #київ #новинікіїв #шевченківськийрайон #ялинка #головналінка #зима #новийрік #новорічнісвята #зимаукієві ♬ Magical Fantasy - Dmitriy Sevostyanov

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 4 [position] => 342757 [adate] => 1701685920 [publication_date] => [adate_day] => 1701648000 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701685944 [changed] => 1701692007 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Офіційне відкриття відбудеться 6 грудня близько 17:00-18:00.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => vechirniy.kyiv.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 4055035670 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u0435\u043b\u043a\u0430.jpg","crop":{"x":"0","y":"48","w":"1200","h":"640"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u0435\u043b\u043a\u0430.jpg","crop":{"x":"0","y":"36","w":"1200","h":"626.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u0435\u043b\u043a\u0430.jpg","crop":{"x":"164","y":"0","w":"924","h":"694"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) ) [categories] => [count_sql] => SELECT COUNT(DISTINCT a.absnum) cnt FROM articles a /* /ua/sport/a635209-handbolistka-zbirnoji-ukrajini-tetjana-poljak-u-komandi-ja-u-22-roki-kapitan-trener-uzhe-starenkoju-nazivaje */ WHERE a.approved = 1 and a.langid = 2 and NOT a.type & (32) and category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701611372 [dictsdata] => Array ( ) ) 1
Завантажити ще

Гандболістка збірної України Тетяна Поляк: У команді я у 22 роки капітан. Тренер уже «старенькою» називає

Гандболістка збірної України Тетяна Поляк: У команді я у 22 роки капітан. Тренер уже «старенькою» називає
Фото: Facebook Тетяни Поляк

До 2014 року жіноча збірна України з гандболу була учасником усіх чемпіонатів Європи, які відбуваються кожні два роки. На ЧЄ-2000 Україна здобула срібло, поступившись у фіналі збірній Угорщини. На останньому форумі у 2014 році наша збірна посіла останнє 16-е місце.

З того часу до фінальної частини «жовто-сині» не проходили. І тільки наразі повіяв вітер змін. У стартовому відбірковому циклі до ЧЄ-2022 команда під керівництвом нового тренера Віталія Андронова (екс-тренера чоловічої збірної) обіграла бронзового призера ЧЄ-2020 збірну Хорватії 23:22 і дала бій олімпійським чемпіонкам Токіо-2022 француженкам у Сумах - 25:28..

«КП" в Україні» не могла пройти повз це, тож ми зв'язалися з капітаном «вічних» чемпіонок України – львівської «Галичанки» – Тетяною Поляк.

Після Ратнера настав вакуум у жіночому гандболі.

- Тетяно, збірна України хвацько розпочала відбір до ЧЄ-2022. Обіграли бронзового призера ЧЄ-2020 Хорватію на виїзді, на рівних грали з олімпійськими чемпіонками француженками. З чим пов'язуєте цей прорив?

- У більшості з приходом нового тренера Віталія Андронова. У нього зовсім інше бачення гри, аніж у попереднього тренера. Більш сучасне. Він вміє розкривати потенціал дівчат, грає на найкращих якостях кожного гравця. Він усе "склеїв", і вийшла така гарна картинка. Збірна стала більш збалансованою у захисті та атаці.

Крім того, Віталій Миколайович викликав до збірної деяких дівчат, яких раніше тренерський штаб ігнорував. Багато команді дало повернення Ірини Глібко. Вона дуже досвідчений гравець, довгий час виступає у чемпіонаті Румунії, у провідній європейській першості. Поруч із такими гандболістками, як Глібко, зростають й молоді дівчата.

- Андронов поєднує роботу у «Галичанці» та збірній. Наскільки зручно грати у збірній із тим самим тренером, що у клубі?

– Для нас, дівчат, які грають у «Галичанці», це величезний плюс. Ми його розуміємо, він нас знає чудово. Це наш тренер, тож нам комфортно. Ми з ним довго працюємо. Андронов чотири роки тренував чоловічу збірну України. У 2019 році очолив «Галичанку», пробув із нами півроку, але потім пішов працювати на сезон у чоловічій "ЗТР". Але він нам постійно дзвонив, казав, що не прощається з нами. І повернувся до «Галичанки» позаминулого літа.

- Востаннє ми були на ЧЄ-2014 за Ратнера. Чи не вважаєте ви, що ми втратили час після того, як Ратнер пішов? І де ми втратили?

– Це фундаментальне питання. Ратнер – брила в українському гандболі. Він досяг феноменальних успіхів із жіночою збірною України, приводив її до бронзи Олімпійських ігор-2004 в Афінах. З його ім'ям пов'язані найбільші успіхи вітчизняного гандболу періоду незалежності. Після того, як пішов такий фахівець, неминуче настав якийсь вакуум у нашому гандболі. Гравці у нашій збірній завжди були хороші, але потрібна була людина твердої руки, яка б заправляла всім процесом. Це те, як я бачу ситуацію, бо я ще молодий гравець і у збірній не так довго граю. Мені здається, що наступні тренери збірної не змогли керувати збірною так, як це робив Ратнер.

- Чому до збірної не викликають найкращого гравця - капітана збірної Вікторію Борщенко, яка грає у Лізі чемпіонів?

- Вона має розбіжності з керівництвом федерації, наскільки я чула. Вона хоче грати за збірну, усі дівчата її люблять, вона нас привітала з перемогою над Хорватією. Тренер сказав, що Борщенко нам допоможе у наступних іграх. Чому її не запросили на ігри з Хорватією та Францією - не до мене питання. Але я вважаю, що таких гандболісток, як Борщенко, не можна ігнорувати. У нас мало хто грає у Лізі чемпіонів.

Востаннє збірна України виходила на ЧЄ-2014. Фото: Facebook Тетяни Поляк

Востаннє збірна України виходила на ЧЄ-2014. Фото: Facebook Тетяни Поляк

У Мар'яни немає родинних зв'язків із Мироном Маркевичем

– «Галичанка» сім років перемагає у чемпіонаті України. Вам самим це не набридло?

- Як таке може набриднути? Ми творимо історію для львівського гандболу, здобуваємо все більше нагород – не лише чемпіонатів, а й Кубків України, Суперкубків України. Це завжди приємно!

- Шість із семи останніх чемпіонатів другими фінішують «Карпати» (Ужгород). Вони становлять вам конкуренцію?

– Усі кажуть, що нам ніхто не може нав'язати конкуренцію. Якщо проаналізувати турнірні таблиці цих років, то перемоги у чемпіонаті даються нам легко. Складнощі виникають дуже рідко, і як любить повторювати наш тренер, це заслуга не наших конкурентів, а наша розхлябаність. Ми більше зосереджуємо увагу на єврокубках. Якщо ми хочемо зростати як гандболістки, ми маємо якомога успішніше грати у єврокубках. На жаль, у чемпіонаті України зростати не виходить.

– «Галичанка» – базова команда збірної. З інших українських команд лише Ганна Дябло викликалася на останні ігри ("Дніпрянка"). Це катастрофа.

- На зборах були дівчата з «Карпат» та «Дніпрянки», але до заявки потрапила лише Дябло. Решта дівчаток повернулися додому. Рішення ухвалює головний тренер. У розширеному списку є багато дівчат з інших клубів, але поки що кістяк збірної складають гравці «Галичанки» та легіонери.

– Волейбольні львівські «Барком-Кажани» заявляються до чемпіонату Польщі. Чи немає таких розмов, щоб гандбольна «Галичанка» заявилася до чемпіонату Румунії, Польщі чи Угорщини?

- До часу часу ми грали в Балтійській лізі. Там представлені три найкращі команди Білорусі, Литви та «Галичанка». Це був добрий досвід, ми отримували ігрову практику з командами інших країн. Але наразі через усі ці карантинні норми ми не беремо участі в Балтійській лізі. Їздимо лише на товариські турніри до Польщі.

– Тетяно, вам 22, але ви вже капітан «Галичанки». Наскільки це відповідальна роль?

– У команді я вже не молода. Тренер «старенькою» називає. Звичайно, це велика відповідальність, потрібно підтримувати та мотивувати дівчат на майданчику. Але водночас дуже приємно, що тобі довірили таку місію.

- Ваш партнер по команді Мар'яна Маркевич не має родинних зв'язків із футбольним тренером Мироном Маркевичем?

- Мені здається, ні. Думаю, однофамільці. Або дуже далекі родичі, але вони про це навіть не здогадуються (усміхається).

У чемпіонаті України

У чемпіонаті України

Ми маємо нудний розпорядок дня. Як день бабака

- У світі спорту, особливо якщо йдеться про жіночі командні види, все частіше на перший план виходить гендерне питання. Для вас є різниця, хто тренує жіночу команду – чоловік чи жінка?

- Коли я тільки-но прийшла до жіночого гандболу, перші три роки мене тренувала жінка. Потім лише чоловіки. Для мене немає різниці. Тут більше залежить від фахівця, його професійних та педагогічних якостей. Мені траплялися лише добрі наставники. І з Тетяною Володимирівною Штефан, і з Віталієм Миколайовичем Андроновим я легко знаходжу спільну мову. А мій перший тренер – моя мати.

- У тренера-чоловіка можуть бути симпатії до конкретної дівчини. Чи стикалися з таким?

- Справа в тому, що у тренерів-чоловіків дружини переважно гандболістки. Це повсюдна практика. Я не виключаю такого моменту, що можуть бути симпатії тренера до окремої гандболістки. Але в моєму житті я такого не помічала, а про інших не можу говорити.

– Який типовий розпорядок дня професійної гандболістки?

- День бабака. Дуже нудно як для звичайної людини. Прокидаємося, снідаємо, їдемо на тренування. До зали добиратися далеко, тому виїжджаємо за годину до тренування. Саме заняття триває дві години, потім дорога назад. Багато дівчат ще навчаються, тому дистанційно проводимо ще пари онлайн. Увечері друге тренування. Повертаємось додому пізно. Якщо залишаються сили, можемо вийти на каву чи сходити у кіно.

- Живете на базі?

- Хто як. Хтось у квартирі. Для нашої команди місто виділило у житловому комплексі цілий поверх (на зразок гуртожитку). Ми живемо в окремих кімнатах із санвузлом.

- Харчування проплачують?

- Ні, харчуємося власним коштом. Готуємо самі.

- У гандболі потрібно бути стервом, щоб досягти якихось успіхів?

- Я б це назвала не «стервом», а спортивною злістю, спортивним характером. Він має бути в наявності кожної гандболістки. Спортивну агресивність ми залишаємо тільки на майданчику, де вихлюпуємо всі емоції.

- Опишіть свої емоції у розпал матчу, при зіткненні із суперницями… До бійок у гандболі доходить?

- Не без цього. Словесні суперечки відбуваються чи не в кожному матчі, але за патли ніхто не тягає. Гандбол – експресивний вид спорту, спортсменки йдуть до своїх цілей, тому без емоцій нікуди. Та й перемоги ми завжди емоційно відзначаємо..

- Опишіть себе у трьох словах?

- Весела, комунікабельна та цілеспрямована.

Тетяна каже, що вибору з професією вона не мала. Ну чому ж? Жаль, в актриси не пішла... Фото: Facebook Тетяни Поляк

Тетяна каже, що вибору з професією вона не мала. Ну чому ж? Жаль, в актриси не пішла... Фото: Facebook Тетяни Поляк

Гандбол в Україні не помре

– Які планка зарплат в Україні?

- Президент «Галичанки» нас не ображає та оцінює нашу працю належним чином. Завжди йде назустріч. Скаржитися нема на що, вистачає. Про інші команди мені важко говорити, але, наскільки я знаю, зарплати невисокі.

- Мрієте пограти у Європі?

- Треба піднятися до того рівня, щоб грати там. Я маю на увазі сильніші чемпіонати – Румунії, Угорщини, Франції. Але для цього потрібно мати й агента. Це не тільки залежить від мене. Але поки що я щаслива в «Галичанці», мене тут усе влаштовує.

- Ви універсальний гравець – закриваєте позицію у центрі захисту, в атаці граєте на позиції лівої напівсередньої. Де ефективніші?

- Кожен гравець має бути корисним як у захисті, так і в атаці. Мені більше подобається працювати у захисті. Це краще виходить. Мені потрібно вдосконалювати навички в атаці.

- Чому обрали гандбол?

– У мене спортивна сім'я. Мама - гандболістка, тато займався вільною боротьбою. Особливого вибору я не мала. Батьки у шість років віддали до гандболу, і мені це одразу сподобалося.

– Мама де грала?

- Вона навчалася у київському спортінтернаті, але грала за львівську «Політехніку» та «Галичанку-2». Великих здобутків не мала, але грала на професійному рівні.

- А тато?

- Тато був членом молодіжної збірної з вільної боротьби.

- Своїх дітей також віддасте до гандболу?

- Над цим поки що не думала.

- У вас колись були думки піти з гандболу?

– Думаю, такі думки періодично відвідують кожного спортсмена. Це щоденна праця, боротьба із собою, виснажливі тренування. Дуже часто хочеться плюнути на все та кинути. Але щоразу зчіплюєш зуби, йдеш на тренування і продовжуєш.

- Гандболістки обділені увагою. Вас це не засмучує?

- Засмучує, звісно. Мені мама розповідала, що колись гандбол показували на національному телебаченні. Був один канал, і гандбол транслювали. Потрібно працювати над популяризацією гандболу. Сподіваюся, якщо ми показуватимемо хороші результати, уваги стане більше.

- Чи погодитеся ви з тезою, що гандбол в Україні - вид спорту, що вимирає?

– Ні. Він є та існує. Ми граємо у єврокубках, покращуються результати збірної. Знаю, що на дитячому рівні пішов підйом. Як вид спорту в Україні гандбол не такий популярний, як у багатьох європейських країнах, але гандбол в Україні точно не помре.

Гарячі пляжні фото гандболісток. Знайдіть Таню. Фото: Facebook Тетяни Поляк

Гарячі пляжні фото гандболісток. Знайдіть Таню. Фото: Facebook Тетяни Поляк