Завантажити ще

Зеленський поставив РНБО завдання – обмеження для "олігархів" мають діяти навіть за кордоном

Зеленський поставив РНБО завдання – обмеження для
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що обмеження для українців зі статусом "олігарх" мають діяти обмеження не лише на території нашої країни, а й інших країнах. Це питання він доручив розглянути Раді національної безпеки та оборони під час останнього засідання. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу " Рада ".

- Одне із завдань, яке поставив президент на останньому засіданні РНБО – це відпрацювати механізм взаємодії з нашими міжнародними та іноземними партнерами для того, щоб статус цього олігарха та обмеження не залишалися виключно в межах нашої країни, - заявив Малюська.

За його словами, йдеться про додатковий контроль за активами та діяльність українських "олігархів" за кордоном.

- Тобто щоб наші партнери також реагували, також встановлювали додаткові контролі щодо активів та діяльності таких осіб за кордоном. Ми над цим працюватимемо, - наголосив він.

Як зазначив глава Мін'юсту, таким чином "олігархи" зіштовхнуться з перешкодами ведення бізнесу та за кордоном.

ПРО ЩО МОВА

Закон про олігархи президент Володимир Зеленський підписав 5 листопада. Згідно з документом, в Україні буде створено реєстр олігархів, який вестиме РНБО. Потраплять до нього українці, які підпадають під критерії олігархів – мають значний вплив на ЗМІ, беруть участь у політичному житті, бенефіціарно володіють компанією-монополістом та мають статки понад 1 мільйон прожиткових мінімумів (близько 83 мільйонів доларів).

Новий закон також передбачає низку обмежень для українців, які мають статус олігарха. Їм заборонять робити внески на підтримку політпартій, до виборчих фондів кандидатів, купувати об'єкти великої приватизації.

Олігархам також заборонять фінансувати будь-яку політичну агітацію чи проведення мітингів із політичними гаслами. Крім того, ці особи зобов'яжуть подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.