23 травня
Завантажити ще

Українців попросили не відкривати листи про “акції помсти у Херсоні” через вірус

Українців попросили не відкривати листи про “акції помсти у Херсоні” через вірус
Фото: Зображення Хусена Рустамова з Pixabay

Російські хакери обрали тему окупованого Херсона для нової кібератаки українських користувачів. Про це увечері 12 травня попередили у Держспецзв'язку. Хакерське угруповання UAC-0010 (Armageddon), пов'язане з ФСБ, розсилає листи з назвою "Щодо проведення акції помсти у Херсоні!" та файлом "План Херсон.htm".

- У разі відкриття зазначеного вкладення на комп'ютері жертви буде створено файл "Herson.rar" із ярликом "План підходу та закладання вибухівки на об'єктах критичної інфраструктури Херсона.lnk". А як кінцевий результат – завантажиться шкідлива програма GammaLoad.PS1v2, - повідомили у Держспецзв'язку.

На сайті урядової команди реагування на надзвичайні події CERT-UA говориться, що LNK-файл у разі відкриття завантажить та запустить HTA-файл "precarious.xml", що призведе до створення та виконання файлів "desktop.txt" та "user.txt". В результаті на комп'ютер буде завантажено шкідливу програму GammaLoad.PS1_v2. Вона зробить знімки екрана та надішле на сервер управління.

Фото: cert.gov.ua

Фото: cert.gov.ua

Угруповання UAC-0010 (Armageddon) з початку вторгнення Росії атакує критичну інформаційну інфраструктуру України. Хакери використовують болючі для українців теми. У Держспецзв'язку закликали не відкривати листи від незнайомих користувачів: СМС, поштою чи месенджерами, а також не завантажувати файли незвичайних форматів. Мета зловмисників – вкрасти дані.

Херсон тимчасово окуповано Росією. 11 травня мер Ігор Колихаєв закликав Офіс президента офіційно заявити, що Україна виборює жителів міста. Радник Офісу президента Михайло Подоляк у середу заявив, що посібники окупантів у Херсоні можуть закликати приєднати їх хоч до Росії, хоч Марса, а насправді їм доведеться просити помилування після вироку суду. Подоляк упевнений, що українська армія звільнить Херсон, які б "ігри слів" не вигадували окупанти.