Завантажити ще

Україна запропонувала Росії обміняти полонених солдатів на поранених військових з "Азовсталі"

Україна запропонувала Росії обміняти полонених солдатів на поранених військових з
Фото: /t.me/polkazov

Українська сторона запропонувала росіянам новий варіант щодо евакуації наших захисників з "Азовсталі". Київ готовий віддати Москві полонених російських військових замість вивезення з Маріуполя тяжко поранених бійців. Про це повідомила міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук у своєму Телеграм-каналі.

- Уряд опрацьовує різні варіанти. Жоден із них не ідеальний. Але ми шукаємо не ідеальний варіант, а робітник. Як перший крок, запропонували росіянам такий обмін: ми вивозимо наших важкопоранених хлопців з Азовсталі гуманітарним коридором. Водночас віддаємо полонених росіян за стандартними правилами обміну військовополонених. Домовленості ще немає. Переговори продовжуються, - повідомила міністр.

За її словами, на варіант евакуації захисників Маріуполя за процедурою екстракшн російська сторона не погоджується, а деблокувати "Азовсталь" військовим шляхом зараз неможливо. Як зазначила Верещук, наші бійці, які перебувають на "Азовсталі", здаватися в полон ворогові відмовляються.

Захисники Маріуполя виявилися заблокованими на заводі "Азовсталь", який щоденно штурмують військовослужбовці Росії. Серед них – багато поранених. Бійці залишилися без їжі, води та медикаментів. Вони неодноразово зверталися до влади та світової громади з проханням врятувати їх та евакуювати.