Україна таємно запустила дві ракети у космос під час повномасштабної війни. Це зробило ГУР у рамках виконання бойових задач. Про це заявив народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань оборони Федір Веніславський в інтерв'ю "РБК-Україна".
- Під час війни підрозділи, які входять до складу Головного управління розвідки, двічі вивели ракетоносій з території України у космос. Перший раз – на висоту понад 100 кілометрів, другий – 204 кілометри, що офіційно зафіксовано відповідними технічними засобами, — розповів він.
За словами нардепа, це було виконання бойових задач під керівництвом тодішнього начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова.
- У нас є ракети, про які майже ніхто не знає, але які здатні завдавати ударів по території ворога на відстані до 500 кілометрів і летіти на гіперзвукових швидкостях. І ми їх успішно застосовуємо в ході бойових дій. Але головне їх призначення – для виконання неординарних операцій, зокрема й таких, про які ми щойно говорили, — додав Веніславський.
Ця ж робоча група здійснила під час війни з транспортного літака на висоті приблизно 8000 метрів запуск ракетоносія. Це дасть можливість збільшити дальність ураження цілей. Також у планах України перехоплювати "Орєшнік" ще до моменту розділення їхніх бойових частин в космосі.
- Бо легше збити одну ціль, аніж шість, які вже розділилися й маневруючи летять у різних напрямках на гіперзвуковій швидкості. А щоб збити ракетоносій, нам треба вийти на висоту вище 100 кілометрів, тобто – у міжнародний космічний простір, — пояснив він.
Торік Веніславський з групою нардепів зареєстрував законопроєкт 13255, у якому запропонували у складі ЗСУ створити Космічні сили. За оцінкою нардепа, у разі ухвалення парламентом, розгортання Космічних сил може тривати до п'яти років. Необхідність створення нового роду військ він пояснив тим, що Повітряні сили ЗСУ відповідають за горизонт лише до 30-40 кілометрів в межах повітряного простору, який юридично обмежений державним кордоном України. А траєкторія того ж "Орєшніка" виходить у космос.