Завантажити ще

Міхеіла Саакашвілі затримали в Грузії

Міхеіла Саакашвілі затримали в Грузії
Фото: Архів КП в Україні

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив про затримання колишнього президента країни Міхеіла Саакашвілі. Міністерство внутрішніх справ провело терміновий брифінг з цього приводу, пишуть "Новини Грузії".

- Третій президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, який розшукується  затриманий, і він переведений до пенітенціарної установи, - заявив прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі.

Як пише видання, подробиць про затримання Саакашвілі прем'єр-міністр Грузії не розкрив, але зазначив, що силовики володіли інформацією про його пересування з України на батьківщину.

- Тривали відповідні заходи, відомства працювали координовано. Обрані були такі час і місце, щоб чинники, які перешкодять затриманню, були мінімальні, - підкреслив він.

Також Гарібашвілі подякував міністру внутрішніх справ країни Вахтангу Гомелаурі і главі Служби державної безпеки (СДБ) Грузії Григолу Лілуашвілі за успішно проведену операцію із затримання експрезидента.

Канал "Імеді" показав відео, як усміхненого Міхеіла Саакашвілі ведуть у СІЗО.

Саакашвілі виклав відео в фейсбук після новини про затримання

Через пів години після брифінгу МВС про затримання Михеіл Саакашвілі виклав два пости в фейсбуці - аудіо і відеозвернення. У них політик говорить, що його можуть затримати в Тбілісі і закликає грузинів проголосувати на місцевих виборах 2 жовтня.

- З великою ймовірністю мене зараз затримають в Тбілісі. Але я хочу сказати, що не треба нічого боятися. Ідіть завтра на вибори і голосуйте. І 3 жовтня ми всі разом відсвяткуємо перемогу. Я в вас вірю. Я твердий і спокійний, і ви будьте такими. Я не боюся, і ви не бійтеся, - заявив Саакашвілі.

Про намір повернутися на батьківщину Саакашвілі говорив ще на початку вересня. Тоді політик зазначив, що арешту в Грузії він не боїться і планує спостерігати за ходом виборів в муніципальні органи влади. Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі висловив сумнів в тому, що Михеіл Саакашвілі дійсно повернеться на батьківщину і заявив, що як тільки колишній президент перетне кордон, то буде заарештований.

Вранці 1 жовтня Саакашвілі оголосив в своєму фейсбуці, що прибув на батьківщину вперше з 2013-го року. Але влада Грузії заявила, що Саакашвілі не може перебувати на території їх країни, оскільки не залишав Україну.