Завантажити ще

Україна та ЄС ще на рік подовжили угоду про доступний роумінг

Україна та ЄС ще на рік подовжили угоду про доступний роумінг
Фото: facebook.com/mykhailofedorov.com.ua

Україна та ЄС ще на рік подовжили угоду про користування роумінгом без додаткових доплат. Про це 10 липня повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

- Українці, які живуть у країнах Європейського Союзу, до липня 2025 року зможуть спілкуватися з близькими без додаткових доплат за роумінг. Спільну угоду з європейськими операторами подовжили ще на рік, - написав він у своєму фейсбуці.

Під заявою підписалися 22 європейські та сім українських операторів - 3Mob, Data Group, Kyivstar, Lifecell, Ukrtelecom, Vega та Vodafone Ukraine.

- Дякуємо Європейській комісії, агенції BEREC, НКЕК та операторам за спільні зусилля, щоб українці в Європі завжди залишалися на зв’язку, - додав він.

Федоров нагадав, що вперше угоду про доступний роумінг українські та європейські оператори підписали у квітні 2022 року. Таким чином ЄС підтримав мільйони українців, які через повномасштабне вторгнення Росії змушені були покинути країну. Наразі Україна працює над вступом у єдину роумінгову зону з ЄС. Ухвалений Верховною Радою закон має оцінити Єврокомісія. 

У регуляторному органі НКЕК зазначили, що Спільну заяву (Joint Statement) між українськими та європейськими операторами подовжували вже декілька разів. Європейці зі свого боку отримують доступний роумінг в Україні. Документ залишається відкритим для всіх європейських операторів, які можуть доєднатися до нього у будь-який момент протягом терміну його дії.