13 липня
Завантажити ще

Україна неодмінно буде членом ЄС, - Зеленський, Шмигаль та Стефанчук записали звернення

Україна неодмінно буде членом ЄС, - Зеленський, Шмигаль та Стефанчук записали звернення
Фото: скрін відео Офісу президента

Керівництво України записало звернення з нагоди відкриття переговорів про вступ України у Євросоюз. У ньому Володимир Зеленський, Денис Шмигаль та Руслан Стефанчук висловили впевненість у тому, що Україна стане повноправним членом ЄС завдяки технічній роботі та політичній волі.

- Сьогодні день, заради якого ми всі працювали довго й дуже наполегливо – уся команда України. Сьогодні – офіційне, фактичне, реальне відкриття переговорів про вступ України у Євросоюз. І наша українська делегація – представники Верховної Ради України, уряду, Офісу – уже провели першу міжурядову конференцію України та Євросоюзу. І до сьогодні ми були державою, яка здобула статус кандидата на вступ, але повної впевненості ще не могло бути, чи реалізуємо цей статус. А відсьогодні це вже точно впевненість – Україна неодмінно буде повноправним членом Євросоюзу. Питання тепер у технічній роботі України із Євросоюзом, в адаптації нашої системи до ЄС і в політичній волі Європи зробити європейський проєкт справді довершеним, - сказав Президент Володимир Зеленський.

Він подякував усім, хто підтримує Україну на цьому шляху, хто допомагає і хто заради України б’ється - за наш спільний український дім, за нашу державу.

- Коли на п’ятий день повномасштабної війни ми разом підписали заявку на вступ у Євросоюз, багато хто казав, що це не більше ніж мрія. Але ми реалізували цю мрію. Ми вибили це, переконали, зняли кожен із сумнівів, які були, - додав гарант.

Своєю чергою Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що міжурядові конференції - формат, який сьогодні почався, - це робота між Україною та представниками всіх держав ЄС фактично над частинами майбутнього договору про вступ України. Згідно із затвердженою переговорною рамкою, ми маємо пройти всіма розділами наших відносин і по кожному маємо дійти згоди.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук сказав, що кожна держава, що стала членом ЄС, пройшла через аналогічний формат перемовин. Україна спробує зробити це швидше, ніж інші, але незмінно - у спільних інтересах нашої держави та всієї Європи. Він сказав, що парламент буде ухвалювати всі необхідні закони, щоб Україна вже ніколи не відкололась від європейського дому.