13 липня
Завантажити ще

Під санкції ЄС потрапила Поліна Гагаріна, яка посіла на Євробаченні-2015 друге місце

Під санкції ЄС потрапила Поліна Гагаріна, яка посіла на Євробаченні-2015 друге місце
Фото: ru.wikipedia.org

Під нові санкції ЄС проти Росії потрапила співачка Поліна Гагаріна, яка представляла Росію на Євробаченні у 2015 році. Про це повідомило Представництво ЄС у Росії у своєму телеграм-каналі.

- Поліна Гагаріна регулярно виступає у рамках держпропаганди, наприклад, на заходах на честь незаконної анексії чотирьох українських регіонів чи річниці анексії Криму. Вона таким чином підтримує дії, що підривають територіальну цілісність України. З початком агресивної війни Росії проти України Поліна Гагаріна змогла отримати значний дохід від уряду, який несе відповідальність за анексію Криму та дестабілізацію України, - йдеться на офіційному сайті Європейського Союзу.

Також до списку санкцій ЄС потрапили співак Шаман (Ярослав Дронов), актор Іван Охлобистін, засновник Life, Mash і Shot Арам Габрелянов, держсекретар Союзної держави Дмитро Мезенцев, президент пивоварної компанії «Балтика» Таймураз Боллоєв, засновник «Російської мідної компанії» Ігор Алтушкін, засновник корпорації AEON Роман Троценко, голова АНО "Інститут розвитку інтернету" Олексій Гореславський.

Крім того, під санкції ЄС потрапили «Уральські авіалінії», Міжнародний дитячий центр «Артек», Фонд Кадирова, Білоруський республіканський союз молоді, Група компаній «Волга Дніпро» та «Совкомфлот».

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав важливим те, що до 14-го пакету санкцій ЄС включили чимало пропагандистів. 

- Група Макфола-Єрмака детально аналізувала і пропонувала їх нашим партнерам, бо пропагандисти є відповідальними за злочини росії. Також туди потрапили окремі родичі політиків, самі політики, компанії та інші, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Він повідомив, що в  список також включили головнокомандувача ВМФ Росії адмірала Олександра Моїсеєва, матір Рамзана Кадирова Аймані Кадирову, депутата Мосміськдуми Марію Кисельову (колишня ведуча шоу «Слабка ланка»), голову Росмайна Вадима Яковенка.

2015 року Поліна Гагаріна посіла на Євробаченні друге місце. Її участь у конкурсі супроводжувалася скандалом, оскільки на той момент Росія вже анексувала Крим та ввела свої війська на Донбас. Перемогу на конкурсі здобув учасник зі Швеції Монс Сельмерльов із піснею Heroes.

  • 24 червня 2024 року ЄС ухвалив 14-й пакет санкцій проти Росії за її повномасштабне вторгнення в Україну. Він передбачає заборону на перевалку ЗПГ на території ЄС до третіх країн та заборону використовувати розроблену Центробанком РФ «Систему передачі фінансових повідомлень». Заборона на перевезення товарів автотранспортом на території ЄС, включаючи транзитні перевезення, на перевізників з ЄС, від 25% частки яких належить російським фізичним чи юридичним особам. Розширення заборони на польоти до ЄС та над його територією. Тепер вона поширюватиметься і на повітряні судна, що літають поза розкладом, якщо місце та час зльоту чи посадки фактично визначається російською фізичною, юридичною особою чи органом. Від головних компаній з ЄС потрібно прикладати максимум зусиль для забезпечення того, щоб їхні дочірні компанії в третіх країнах не сприяли обходу санкцій.
  • 3 лютого 2023 року Канада ввела санкції проти російських артистів, у тому числі проти Поліни Гагаріної.