Завантажити ще

"Вагнерівці" залишаються в Білорусі через рік після їхнього розгрому в Росії

Фото: t.me/modmilby

Бойовики російської так званої ПВК "Вагнер" залишаються в Білорусі через рік після придушення заколоту Євгена Пригожина в Росії. Про це 23 червня розповів міністр оборони Білорусі Віктор Хренін у програмі державного пропагандистського телеканалу СТВ, передає "Дзеркало".

- Вони у нас. До них зберігається підвищений інтерес, скажімо, з боку особливо західних спеців, — заявив він.

Хренін додав, що найманці роблять "найцінніше для армії" - передають "бойовий досвід".

- Здобути бойовий досвід, не воюючи — ось де найбільша цінність. Ми змогли його та у себе на території отримати. Фахівці ПВК “Вагнер” теж із нами поділилися, та й зараз продовжують ділитися тим досвідом, насамперед бойовим досвідом, - сказав міністр.

За словами Хреніна, Білорусь "відійшла від муштри", програма боєпідготовки стала мати більш практичний характер.

23 червня 2023 року найманці Євгена Пригожина зайшли з території України в Ростов-на-Дону та влаштували військовий заколот, назвавши його «маршем справедливості» на Москву. Спробу воєнного перевороту придушили. У своєму екстреному виступі президент Росії Володимир Путін сказав, що бійці та командири ПВК "Вагнер" зможуть укласти контракти з Міноборони або "піти в Білорусь". Через два місяці після заколоту літак Пригожина розбився у Тверській області, ватажка поховали в Санкт-Петербурзі, а ПВК, по суті, припинила своє існування.

Новини по темі: Білорусь ПВК Вагнер