17 липня
Завантажити ще

У Раді ЄС підтвердили початок переговорів щодо вступу України 25 червня

У Раді ЄС підтвердили початок переговорів щодо вступу України 25 червня

Переговори щодо приєднання України та Молдови до Євросоюзу офіційно розпочнуться 25 червня. Про це йдеться на сторінці головуючої Бельгії у твіттері.

- Рада ЄС прийняла спільні позиції ЄС, включаючи рамки переговорів, для переговорів щодо вступу з Україною та Молдовою. Це відкриває шлях до початку переговорів у вівторок 25 червня у Люксембурзі: 15:30 – з Україною, 18:00 – з Молдовою, – йдеться у повідомленні.

Заявку на членство в ЄС Україна подала до вторгнення РФ в нашу країну. 23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Це був історичний крок, оскільки Україна стала першою країною, яка отримала статус кандидата під час війни. Статус кандидата означає, що Україна почала офіційний процес переговорів про вступ до ЄС. Ці переговори, як очікується, будуть довгими та складними. Україні належить виконати ряд умов, перш ніж вона зможе стати повноправним членом ЄС.

7 червня Єврокомісія підтримала початок переговорів щодо вступу України до ЄС. У своєму висновку ЄК зазначила, що Україна продовжує системні зусилля щодо інтеграції до ЄС та виконала всі чотири додаткові реформи. Україна очікувала, що наступний крок від європейських партнерів стосуватиметься початку переговорів щодо членства у Євросоюзі.

  • 20 червня після ЄС погодив 14-й пакет санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну. Цей пакет передбачає нові цілі заходу та максимізує вплив чинних санкцій, закриваючи лазівки.
  • 28 лютого Рада Європейського союзу схвалила початок програми Ukraine Facility, у рамках якої Україні мають надати 50 млрд євро до 2027 року. У Міністерстві фінансів нагадали, що Ukraine Facility – це унікальний інструмент підтримки економічного розвитку та відновлення України на шляху вступу до ЄС. Він передбачає безпрецедентну фінансову допомогу на основі спільно узгоджених планів та пріоритетів, розроблених урядом України та Європейською комісією.
Новини по темі: Євросоюз