12 червня
Завантажити ще

Рада ухвалила закон про скасування роумінгу з ЄС, на черзі - переговори

Рада ухвалила закон про скасування роумінгу з ЄС, на черзі - переговори
Фото: Зображення Pexels із сайту Pixabay

Після ухвалення Верховною Радою закону про скасування роумінгу з ЄС почнуться переговори з європейською стороною. Про це розповів віцепрем'єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

- Стаємо на крок ближче до цифрового безвізу з Євросоюзом: Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 10265 про єдину роумінгову зону. Далі чекаємо на позитивну оцінку цього закону від європейської сторони та почнемо переговори про вступу до Євророумінгу, - написав він у своєму телеграм-каналі.

У разі позитивного рішення українці зможуть не платити за роумінг у 27 країнах ЄС, а також в Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії й після завершення воєнного стану. Такими ж умовами зможуть скористатися користувачі європейських операторів, які подорожують до України. 

Федоров додав, що, ухваливши закон, Україна виконала одну з умов євроінтеграції у сфері електронних комунікацій. Він нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення Росії до України європейські оператори надають українцям тимчасові пільгові умови у користуванні звʼязком. Вони за нього або не платять, або платять за низькими тарифами за роумінг.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10265 про скасування роумінгу з ЄС 22 травня. Голова комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації Михайло Крячко розповів у своєму фейсбуці, що закон, зокрема, забезпечує ефективне співробітництво з Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC).