Завантажити ще

Припинення вогню для перемир'я замало, необхідно домовитися з РФ, - Шольц

Припинення вогню для перемир'я замало, необхідно домовитися з РФ, - Шольц
Фото: President.gov.ua

Російська Федерація могла б завершити війну вже сьогодні чи будь-якої миті, коли б цього захотіла. Однак РФ продовжує завдавати ударів. Без принципового вирішення з її боку конфлікт не зупинити, адже припинення вогню - це ще мир. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, виступаючи на саміті світу у Швейцарії.

- Це правда, що світ в Україні не можна досягти без залучення Росії. Але давайте не забувати, що поки ми говоримо, Росія продовжує вести свою війну. Ми всі знаємо, що Росія могла б завершити війну сьогодні чи будь-якої миті, припинивши атаки і вивівши війська, - сказав Шольц. - Росія відмовилася від колективного заклику до миру на основі статуту ООН та міжнародного права. Негайне припинення вогню без серйозних переговорів, без дорожньої карти до справедливого та тривалого миру просто легітимізує захоплення Росією української землі та призведе до нового "замороженого конфлікту".

Шольц, наголосивши, що саме Україна "є жертвою незаконної агресії, яка презентувала свою Формулу миру". Він висловив свою підтримку нашій країні та підтвердив бажання працювати далі над досягненням справедливого миру.