Завантажити ще

У Словаччині офіційно змінився президент - Петер Пеллегріні прийняв присягу

У Словаччині офіційно змінився президент - Петер Пеллегріні прийняв присягу
Фото: aktuality.sk

У четвер, 15 червня, Петер Пеллегріні, який переміг на президентських виборах у Словаччині, склав присягу і офіційно приступив до виконання обов'язків. Раніше він неодноразово висловлювався проти допомоги Україні у війні проти РФ. Про це повідомляє Aktuality.

Церемонія, на якій Пеллегріні вступив на посаду президента Словаччини, відбувається у Словацькому філармонічному оркестрі, де організують символічне засідання парламенту. На заході, куди запросили близько 400 гостей, колишній словацький президент Зузана Чапутова офіційно передала повноваження Пеллегріні. У першій промові у статусі президента Словаччини Пеллегріні згадав про нещодавній замах на прем'єр-міністра Роберта Фіцо та закликав до досягнення миру та об'єднання суспільства.

Перша офіційна поява Пеллегріні на міжнародній арені очікується вже 17 червня. Він представлятиме Словаччину на неформальній зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі. А першу закордонну поїздку, до Чехії, – Пеллегріні здійснить 26 червня.

  • 6 червня Пеллегріні у другому турі виборів президента Словаччини переміг прозахідного кар'єрного дипломата, проукраїнського екс-главу МЗС Івана Корчка з 53,12% голосів.
  • Під час передвиборчої кампанії Пеллегріні виступав проти надання військової та фінансової допомоги для України. Він фактично копіював тактику, застосовану угорським прем'єром Орбаном на виборах у 2022 році. Тоді керівна партія стверджувала, що головний опозиційний лідер хотів відправити угорських солдатів на війну проти Росії в Україні.

 

Новини по темі: Президент Словаччина