Завантажити ще

Зеленський опівночі прибув до Німеччини

Зеленський опівночі прибув до Німеччини
Фото: REUTERS/Christian Hartmann

В ніч на 11 червня президент України Володимир Зеленський прибув до Німеччини для участі в Конференції з відновлення України. Як він написав у своєму телеграм-каналі, під час візиту планується провести переговори з федеральним канцлером Олафом Шольцом.

- URC2024 об’єднає уряди, десять із яких – на рівні прем’єр-міністрів, компанії та організації для допомоги Україні. В умовах російського повітряного терору термінові рішення для української енергетики будуть нашим основним пріоритетом, - пояснив Зеленський.

З Олафом Шольцом президент планує говорити про подальшу оборонну підтримку, розбудову української системи ППО, спільне виробництво озброєнь.

  • 7 червня повідомлялось, що Зеленський під час візиту до Німеччини виступить у Бундестазі. Хоча це не перший візит президента України до Берліна з початку війни, він вперше особисто виступить у перед депутатами, які в цей день зберуться на спеціальне засідання. 
  • 10 червня стало відомо, що Мустафа Найєм вирішив звільнитися з посади голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, заявивши про системні перешкоджання агентству з боку уряду.  Паралельно агентство Bloomberg повідомило, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль не погодив відрядження Найєма на конференцію з відновлення України в Берліні 11-12 червня.
  • 10 червня на сайті президента опублікували затверджений Володимиром Зеленським склад делегації на конференції у Берлін. Згідно з документом, до складу української делегації увійшли дев'ять людей, переважно це члені Кабінету міністрів.