13 липня
Завантажити ще

Голова агентства з відновлення Мустафа Найєм звільнився через "системні перешкоджання"

Голова агентства з відновлення Мустафа Найєм звільнився через
Фото: facebook.com/Mustafanayyem

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм написав заяву про звільнення. Про це він повідомив у своїх соціальних мережах вранці у понеділок, 10 червня.

- Я залишаю посаду голови Агентства відновлення. Рішення прийняв самостійно через системні перешкоджання, які не дають подальшої можливості ефективно виконувати свої повноваження, - пояснив він.

За словами Найєма, з листопада 2023 року команда агентства почала стикатися з постійною протидією, спротивом та створенням штучних перешкод. Зокрема, на рішення чиновника вплинуло те, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль скасував його офіційну участь у Конференції з відновлення України у Берліні.

Серед інших причин Мустафа Найєм назвав скасування бюджету на проєкти з відновлення та утримання доріг,  бюрократію, невчасну оплату роботи підрядників, суттєве обрізання заробітної плати працівників агентства.

Найєм розповів, що сьогодні вже попрощався з командою агентства та керівниками служб відновлення у регіонах. 

9 червня Bloomberg і NV Бізнес повідомили, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль відхилив прохання Найєма про відрядження до Берліна на міжнародну конференцію URC-2024 11−12 червня щодо відновлення України. Очікується, що президент України Володимир Зеленський відкриє захід разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцем і президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. 

Фото: t.me/mustafanayyem

Фото: t.me/mustafanayyem

Фото: facebook.com/Mustafanayyem

Фото: facebook.com/Mustafanayyem

  • Мустафа Найєм очолив Агентство відновлення та розвитку інфраструктури у січні 2023 року.
  • У травні 2024 року Верховна Рада звільнила Олександра Кубракова з посади віцепрем'єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.