Завантажити ще

Перемогу у виборах у Литві здобув чинний президент

Перемогу у виборах у Литві здобув чинний президент
Фото: REUTERS

Під час другого туру президентських виборів у Литві переміг чинний президент Гітанас Науседа. Президент України Володимир Зеленський вже привітав литовського колегу з перемогою у соцмережі Х.

За даними видання Delfi, у країні працювало 1895 дільниць. На 1723 з них за Науседу проголосували 76.36% виборців, а за Інгріду Шимоніте – 22.1%.

Науседа вже заявив про свою перемогу на президентських виборах. Крім того, кандидат від консерваторів прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте зателефонувала Науседі й привітала його з переобранням.

- Шановний Гітанасе Науседо, вітаю вас із переобранням! Ви завжди були з нами в ці найскладніші роки. Я ціную вашу щиру підтримку України та впевнений, що, працюючи разом, ми забезпечимо свободу, мир і безпеку в Україні, країнах Балтії та в усій нашій Європі, - сказав у своєму привітанні Зеленський.

  • Голосування у другому турі президентських виборів у Литві проходило 26 травня. За посаду змагалися чинний президент Гітанас Науседа та прем’єр Інгріда Шимоніте. 
  • Науседа також посів перше місце в першому турі 12 травня, набравши майже 44% голосів. Він балотувався на переобрання як незалежний кандидат.  Шимоніте є  кандидатом від керівної консервативної партії "Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи". У першому турі вона набрала 20% голосів. 
Новини по темі: Вибори Литва