Завантажити ще

У Литві проходить другий тур президентських виборів

У Литві проходить другий тур президентських виборів
Фото: Ints Kalnins/REUTERS

У Литві розпочалося голосування у другому турі президентських виборів, у якому суперничають чинний президент Гітанас Науседа та прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте. Про це пише LRT.

З 7.00, 26 травня, всі 1895 литовських виборчих дільниць відчинили свої двері для виборців та працюватимуть до 20:00. Понад 2,3 мільйона громадян мають змогу проголосувати. При цьому можна голосувати на будь-якій дільниці, незалежно від місця офіційної реєстрації. Після 20:00 розпочнеться підрахунок голосів, а результати буде опубліковано Центральною виборчою комісією на офіційному сайті. Голосування вдома розпочалося ще у п'ятницю.

За посаду президента змагаються чинний президент Гітанас Науседа та прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте. Науседа, який виступає під час виборів як незалежний кандидат, посів перше місце у першому турі 12 травня, отримавши майже 44% голосів. Шимоніте, кандидат від керівної консервативної партії "Союз Вітчизни - Литовські Християнські демократи", посіла друге місце із 20% голосів.

  • Міністр оборони Литви за своїм польським колегою висловив готовність допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Лаурінас Кащюнас припустив, що для військовозобов'язаних громадян України можуть запровадити певні обмеження.
  • Наприкінці квітня влада Литви направила Україні чергову партію військової допомоги. До неї увійшов легкий штурмовий літак L-39ZA Albatros. Його можна використовувати для підготовки офіцерів з управління винищувачами.
Новини по темі: Литва Вибори