23 червня
Завантажити ще

Зеленський на фоні знищеної друкарні у Харкові закликав світових лідерів підтримати саміт у Швейцарії

Зеленський на фоні знищеної друкарні у Харкові закликав світових лідерів підтримати саміт у Швейцарії

Україна готується до першого саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Понад 80 країн уже підтвердили свою участь. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у зверненні, записаному на місці знищеної росіянами друкарні у Харкові.

- Разом зі Швейцарією ми готуємо такий саміт. 15 червня його початок. Ми маємо підтвердження участі вже понад 80 держав та продовжуємо працювати з лідерами, запрошуючи на саміт. Дякую кожному, хто справді допомагає світу, - зазначив Зеленський.

Голова держави закликав світових лідерів, серед яких президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін, підтримати саміт особистою участю. За його словами, це стане найкращою гарантією, що сторони виконають зобов'язання, які можуть бути узгоджені на заході.

- Ми не хочемо, щоб, як і ці книги, згорів Статут ООН. Сподіваюся, і ви не хочете. Будь ласка, виявите ваше лідерство у наближенні миру – справді миру, а не паузи між ударами. Зусилля світової більшості – це найкраща гарантія виконання зобов'язань. Будь ласка, підтримайте саміт миру своїм персональним лідерством та участю, - наголосив він.

Зеленський заявив, що немає нації, яка здатна зупинити таку війну лише самотужки. Він вважає, що для цього потрібна участь лідерів світової спільноти. Також президент нагадав, що Україна має найбільший досвід у світі обману з боку Росії на переговорах, що, зокрема, стало прикриттям для підготовки цієї війни.

- Саме тому потрібні глобальні зусилля – саміт миру за участю лідерів, яких Росії не обдурити, – підсумував голова держави.

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що на саміті миру, який відбудеться у Швейцарії, Україна планує зосередитись на трьох основних питаннях. Йдеться про енергетичну та ядерну безпеку, вільне судноплавство, обмін полоненими та депортованими Росією дітьми.
  • Глава Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Росія не братиме участі у глобальному саміті миру, і це принципова позиція України.