Завантажити ще

Зеленський приїхав до Харкова, де йому показали знищену росіянами друкарню

Зеленський приїхав до Харкова, де йому показали знищену росіянами друкарню
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський приїхав до Харкова, де відвідав зруйновану росіянами друкарню "Фактор-Друк" та нараду щодо оперативної обстановки в області і підготовки до осінньо-зимового періоду. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

- Вчора внаслідок російського ракетного удару тут загинуло семеро людей. Мої співчуття рідним і близьким. Іще 21 людина зазнала поранень. Зруйновано виробничий комплекс, десятки тисяч книжок спалені цим ударом. Багато дитячої літератури, навчальних посібників, підручників...Ніколи російський терор не має залишатися безкарним. Ми крок за кроком робимо так, щоб російська держава відчувала наслідки й ціну свого зла, - заявив Зеленський.

В Офісі президента розповіли, що для підготовки Харкова та області до осінньо-зимового періоду виділять 4 млрд грн. Половина суми – з резервного фонду державного бюджету, решта – з міського бюджету. Ці кошти спрямують на відновлення зруйнованого обладнання та встановлення когенераційних установок.

Зеленський також обговорив питання надання житла 20 тисячам внутрішньо переміщених осіб із тих територій області, що перебувають під постійними обстрілами.

- Зараз цих людей тимчасово розмістили в гуртожитках закладів вищої освіти Харкова. Вони готові відмовитися від свого житла на користь держави, щоб одержати сертифікати через «єВідновлення» на купівлю нового в Харкові чи області. Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністру опрацювати реалізацію такої можливості, - повідомила пресслужба президента.

  • Вдень 23 травня російська армія атакувала Харків ракетами С-300. У місті пролунало 15 вибухів, виникла пожежа у типографії "Фактор-Друк", де друкуються книжки багатьох українських видавництв.
  • Під час удару по друкарні загинули 7 співробітників. Чотирьох людей ідентифікували за зразками ДНК, повідомив керівник слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов. Загинули друкарка, дві машиністки та укладальник-пакувальник.