17 червня
Завантажити ще

Зеленські відвідали «Биківнянські могили» у День пам’яті жертв політичних репресій

Зеленські відвідали «Биківнянські могили» у День пам’яті жертв політичних репресій
Фото: t.me/OP_UA

Володимир та Олена Зеленські у День пам’яті жертв політичних репресій відвідали Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» під Києвом. Про це у неділю, 19 травня, повідомив Офіс президента. Президент та перша леді біля братської могили та пам’ятного знака польських поховань вшанували пам’ять людей, яких убила тоталітарна радянська влада.

- Завжди буде з нами пам'ять про жертв політичних репресій і тих, хто боровся за нашу незалежність. Шана всім, хто нині боронить Україну, – сказав глава держави.

Саме Биківнянський ліс під Києвом упродовж 1937–1941 років був місцем, де таємно ховали тих, кого співробітники НКВС розстрілювали в київських в’язницях. Це найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. У своєму акаунті в X (Twitter) Володимир Зеленський також зазначив, що у Биківні поховані польські жертви Катинського злочину. 

- НКВС безжально вбив їх у 1940 році за наказом Кремля. Пам’ять про страшні часи терору та мільйони його жертв спонукає нас до спільних дій, щоб разом протистояти звірствам сучасного кремлівського режиму, - написав він.