19 травня
Завантажити ще

Зеленський із дружиною відвідали виставку Алли Горської

Зеленський із дружиною відвідали виставку Алли Горської
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine

Президент України Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською відвідали в Українському домі виставку художниці-шістдесятниці Алли Горської. Про це йдеться у повідомленні пресслужби глави держави.

- Відвідавши тут, відчуваєш, чому це більше, ніж виставка. Бо драматична доля творів невіддільна від долі автора. Алла Горська була не лише художницею, а й правозахисницею. Радянська влада знищувала її роботи, художницю викликали на допити до КДБ, художницю виключили зі Спілки художників. І тому не дивно, що у її вбивстві сучасники бачили помсту радянських спецслужб, — розповіла дружина президента.

Експозиція включає понад сто творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт із різних музейних та приватних колекцій. Також представлені архівні матеріали про творчу та громадську діяльність художниці та її близьких союзників.

Наразі майже всю мистецьку спадщину Горської-монументалістки втрачено. Російські окупанти зруйнували мозаїчне панно з птахом Борівітер, створене художницею 1967 року для ресторану "Україна" у Маріуполі. Спочатку панно постраждало від російських бомбардувань міста, а потім окупанти знищили його разом із будинком.

Виставку буде відкрито для всіх охочих до 28 квітня.

  • 6 грудня до Державного реєстру культурної спадщини внесли два панно, встановлені на ресторані "Вітряк" та в Київському політехнічному університеті. Авторами творів є Віктор Зарецький, Алла Горська та Борис Плаксій.
  • Алла Горська (1929-1970) – художниця, дисидент. Загинула за нез'ясованих обставин. Входила до групи "шістдесятників", підтримувала сім'ї політв'язнів та брала участь в акціях протесту проти незаконних судових процесів.

Фото
Фото
02 Квiтня16:22