Завантажити ще

Литва слідом за Польщею висловила готовність допомогти Україні повернути чоловіків

Литва слідом за Польщею висловила готовність допомогти Україні повернути чоловіків
Фото: facebook.com/laurynas.kasciunas

Міністр оборони Литви слідом за своїм польським колегою висловив готовність допомогти Україні повернути чоловіків. Лаурінас Кащюнас припустив, що для військовозобов'язаних громадян України можуть запровадити певні обмеження, повідомило видання Delfi.

- Ніхто, звичайно, їх не збиратиме і не відвозитиме до України – цього не буде. Але (можна обмежити цих осіб) у соціальних виплатах, дозволах на роботу, документах – це варіанти, як я чую і від польської сторони, – сказав він журналістам у Сеймі.

Кащюнас закликав почекати та подивитися, який варіант запропонує Польща, “можливо, він підійде і для Литви". Точну кількість українців призовного віку у Литві визначити складно, зазначив міністр.

  • 24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив готовність допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Він припустив, що «багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських чоловіків у готелях та кафе і чують, скільки зусиль ми маємо докласти, щоб допомогти Україні».
  • 23 квітня МЗС України призупинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку, зокрема видачу нових паспортів. У міністерстві пояснили, що це зробили до набрання чинності новим законом про мобілізацію 18 травня. Після набрання законом чинності військовозобов'язані чоловіки протягом 60 днів мають оновити свої дані у ТЦК. МЗС пообіцяло пізніше роз'яснити, як це зробити тим, хто перебуває за кордоном.