24 травня
Завантажити ще

Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, - міністр оборони

Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, - міністр оборони
Фото: кадр з polsatnews.pl

Влада Польщі готова при необхідності допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, щоб вони допомогли своїй країні у війні проти Росії.  Про це міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив в ефірі Polsat News.

За його словами,  Польща раніше вже пропонувала допомогти Україні, щоб військовозобов'язані повернулися на батьківщину.

- Думаю, що багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських чоловіків у готелях і кафе, і чують, скільки зусиль ми повинні докласти, щоб допомогти Україні, - зазначив Косіняк-Камиш.

Він не розкрив деталі того, як саме Польща планує допомагати. Проте, коментуючи запитання журналіста про реакцію Польщі на запит Києва про допомогу у поверненні додому українців, які можуть втратити право на перебування в Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів, він сказав, що "будь-яка підтримка можлива".

  • Станом на січень 2024 року в країнах Європейського Союзу проживає близько 4,3 млн українців. З них близько 860 000 - це дорослі чоловіки. 
  • 23 квітня МЗС України ввело обмеження для консульств в наданні будь-яких послуг для військовозобов'язаних чоловіків, що перебувають за кордоном. За даними відомства,  прийняття нових заяв припинили до набуття чинності нового закону про мобілізацію 18 травня. Доступ до консульських послуг у повному обсязі, своєю чергою, відновлять після оновлення даних військового обліку в ТЦК.