Завантажити ще

МЗС відповіло на популярні питання про припинення консульських послуг за кордоном

МЗС відповіло на популярні питання про припинення консульських послуг за кордоном
Фото: facebook.com/passportcenterua

МЗС України опублікувало відповіді на дев'ять поширених питань щодо припинення прийняття заяв на надання консульських послуг чоловікам призовного віку. Зокрема, на сайті Міністерства закордонних справ України сказано, що прийняття нових заяв припинили до набуття чинності нового закону про мобілізацію 18 травня. Доступ до консульських послуг у повному обсязі, своєю чергою, відновлять після оновлення даних військового обліку в ТЦК.

- Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, який набуде чинності 18 травня 2024 року, передбачає, що після оновлення даних військового обліку в ТЦК громадянин України чоловічої статі у віці від 18 до 60 років із дійсними військово-обліковими документами матиме доступ до консульських послуг згідно з законодавством у повному обсязі, - заявили в МЗС.

Механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі визначається, зазначили в відомстві. Щойно ця робота буде завершена, дипломатичні установи та МЗС оприлюднять роз'яснення.

Тимчасові обмеження не стосуються надання консульської допомоги у разі надзвичайних ситуацій з громадянами України за кордоном - ДТП, затримання, стихійні лиха тощо. Також продовжують приймати заяви про оформлення посвідчень особи на повернення в Україну.

У МЗС запевнили, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, “буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі”. Приймання нових заяв з 23 квітня припинили, тому що їх можуть не встигнути розглянути до 18 травня.

У МЗС також повідомили, що на них “вже давно покладається обов'язок з ведення військового обліку”. Відповідні функції закордонних дипломатичних установ були визначені постановою Кабінету міністрів від 7 грудня 2016 року.

  • Глава МЗС України Дмитро Кулеба пояснив припинення видачі документів чоловікам тим, що перебування за кордоном не визволяє від обов'язків перед батьківщиною.
  • Новий закон про мобілізацію був опублікований у «Голосі України» 17 квітня, тобто він набуде чинності за місяць, 18 травня.