Завантажити ще

Через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку, - радник Байдена Джейк Салліван

Через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку, - радник Байдена Джейк Салліван
Фото: REUTERS/Denis Balibouse

Через довготривалу затримку з допомогою Україні російські сили змогли захопити частину територій на сході. Про це радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив під час брифінгу в Білому домі, пише "Європейська правда".

- Наслідки затримки відчули в Україні. За останні пів року Україна була змушена економити боєприпаси, і це призвело до втрати частини території на сході, зокрема Авдіївки, – зазначив радник Байдена.

Коментуючи схвалення додаткового фінансування для союзників США, Салліван додав, що на цей процес пішло "надто багато" часу.  Він також наголосив, що пакет військової допомоги США на 1 мільярд доларів "є чудовою новиною для України", але українські Збройні Сили все ще перебувають під жорстким тиском на полі бою.

- І цілком можливо, що Росія може здобути додаткові тактичні досягнення, – сказав Салліван, згадавши зокрема спроби наступу російських сил ціною значних втрат на Часів Яр і населені пункти на захід від Авдіївки.

За його словами, піде певний час, аби «вийти з тієї ями, яку утворила піврічна затримка до схвалення Конгресом додаткового фінансування".

  • 24 квітня  президент США Джо Байден підписав ухвалений Конгресом пакет законодавства, який передбачає виділення майже 61 мільярда доларів додаткової військової та економічної допомоги Україні, а також допомогу іншим союзникам США. Одразу після цього США оголосили про пакет військової допомоги Україні вартістю 1 мільярд доларів. 
  • 20 квітня Конгрес США після півроку дебатів схвалив виділення допомоги Україні та використання заморожених активів РФ на користь України. 23 квітня документ підтримав Сенат.