Завантажити ще

На засіданні ООН Росія ветувала проєкт резолюції про заборону ядерної зброї в космосі

На засіданні ООН Росія ветувала проєкт резолюції про заборону ядерної зброї в космосі
Фото: wikimedia.org

Росія заблокувала проєкт резолюції Ради Безпеки ООН проти поширення зброї, зокрема ядерної, в космічному просторі. Про це постпред України при ООН Сергій Кислиця повідомив у мережі Х (Twitter).

За його даними, за документ, внесений Японією і Сполученими Штатами, проголосувало 13 членів Радбезу з 15. Це США, Велика Британія, Франція, Алжир, Гаяна, Еквадор, Мозамбік, Сьєрра-Леоне, Мальта, Республіка Корея, Словенія, Швейцарія, Японія. Проти висловилася лише Росія, Китай – утримався.

Згідно з проєктом "усі держави, особливо ті, що володіють значним космічним потенціалом, мають активно сприяти досягненню мети щодо мирного використання космічного простору й запобігання гонитві озброєнь у космічному просторі".

Постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд на засіданні зауважила: голосування Росії проти проєкту документа може свідчити про те, що Москва щось приховує.

- Якщо ви дотримуєтеся правил, то чому не підтримуєте резолюцію, яка їх підтверджує? – риторично запитала вона представників російської делегації. – Що ви можете приховувати? - сказала Томас-Грінфілд, яку цитує «Укрінформ». 

Постпред США при ООН наголосила, що Китай під час голосування показав, що «радше захищатиме Росію як свого молодшого партнера, ніж глобальний режим нерозповсюдження (ядерної зброї. – Ред.)".

  • У березні генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що ризик спалаху ядерної війни в світі наразі більший, ніж будь-коли після закінчення холодної війни. За його словами, ризики спричинені «геополітичною напруженістю і недовірою». 
  • Напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що наразі в плани Північноатлантичного Альянса не входить розширення програми Nuclear Sharing, яка передбачає передачу ядерних боєголовок країнам - членам Альянсу. 
Новини по темі: ООН ядерное оружие