Завантажити ще

У НАТО заявили, що не планують розміщувати ядерну зброю в інших країнах

У НАТО заявили, що не планують розміщувати ядерну зброю в інших країнах
Фото: REUTERS

Наразі в плани Північноатлантичного Альянса не входить розширення програми Nuclear Sharing, яка передбачає передачу ядерних боєголовок країнам - членам НАТО. Як пише УНІАН, про це заявив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком.

Столтенберга запитали, чи ведуться в країнах НАТО переговори про розширення програми обміну ядерною зброєю.

- Ні, немає жодних планів щодо розширення домовленостей НАТО про спільне використання ядерної зброї, немає планів щодо розміщення будь-якої ядерної зброї в будь-яких додаткових країнах НАТО, - відповів Столтенберг.

Програма Nuclear Sharing передбачає можливість участі країн - членів НАТО, які не мають власної ядерної зброї, брати участь у плануванні її застосування і доставки. У рамках спільного використання ядерної зброї країни-учасниці проводять консультації та ухвалюють спільні рішення щодо політики в галузі ядерних озброєнь, утримують технічне обладнання (зокрема, літаки з ядерними боєголовками), необхідне для застосування ядерної зброї, і зберігають його на своїй території.

  • 22 квітня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна готова до розміщення на її території ядерної зброї для зміцнення безпеки східного флангу НАТО. Він наголосив, що тема розміщення ядерної зброї вже деякий час є темою польсько-американських переговорів.  
  • 25 травня 2023 року  міністри оборони Росії та Білорусі підписали документи про розміщення тактичної ядерної зброї на білоруській території. Того ж дня Лукашенко повідомив, що ядерну зброю РФ уже почали перекидати до Білорусі.  
Новини по темі: НАТО ядерное оружие