13 червня
Завантажити ще

Ризик ядерної війни зараз більший, ніж будь-коли, - генсек ООН Гуттеріш

Ризик ядерної війни зараз більший, ніж будь-коли, - генсек ООН Гуттеріш
Фото: twitter.com/antonioguterres

Ризик спалаху ядерної війни в світі наразі більший, ніж будь-коли після закінчення холодної війни. Як пише Independent, про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Він пояснив, що ризики виникнення війни спричинені «геополітичною напруженістю і недовірою».

- (Напруженість і недовіра) підвищили ризик ядерної війни до найвищої точки за десятиліття, - зазначив Гутерріш.

Таким чином він відреагував на заяви російського диктатора РФ Володимира Путіна про загрозу ширшого конфлікту, пов’язаного з війною в Україні, а також із погрозами Кремля, що Москва "готова до ядерної війни".

Про готовність до ядерної війни Путін  заявив в інтерв'ю російському пропагандисту Дмитру Кисельову . Він запевнив пропагандиста, що "російська ядерна тріада сучасніша за будь-яку іншу".

  • Путін також заявив, що не має наміру відмовлятися від своїх апетитів в Україні та світі. Заходу він погрожував Третьою світовою війною. За його словами, вона може виникнути у разі конфлікту Росії із НАТО. 
  • Раніше журналіст Коротко про розповідав, чи варто очікувати найближчим часом на загострення ядерних перегонів озброєнь. Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) констатує, що ядерні держави продовжують модернізувати свої арсенали, а деякі активізували свої ядерні програми. Росія та США разом володіють майже 90% усієї ядерної зброї.