Завантажити ще

Перебування за кордоном не звільняє від обовʼязків, - Кулеба підтвердив припинення видачі документів чоловікам

Перебування за кордоном не звільняє від обовʼязків, - Кулеба підтвердив припинення видачі документів чоловікам
Фото: mfa.gov.ua

Рішення МЗС припинити надавати послуги закордонними дипустановами України чоловікам мобілізаційного віку викликало неабиякий резонанс. У соцмережі Х (колишній Twitter) його прокоментував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

- Захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення. Як це виглядає наразі: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна, - написав міністр.

Також Кулеба нагадав, що обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію. Тож якщо хтось вважає, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, то це теж так не працює.

- Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно, - написав Кулеба.

За його словами, невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону про мобілізацію та після набрання ним чинності.