Завантажити ще

Українців збентежив лист МЗС про припинення консульських послуг за кордоном для чоловіків

Українців збентежив лист МЗС про припинення консульських послуг за кордоном для чоловіків

Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України з 23 квітня тимчасово призупинити усі консульські дії щодо чоловіків - громадян України призовного віку. Про це йдеться у листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який є у розпорядженні ZN.UA. Відповідне повідомлення вже з'явилося і на сайтах Посольства України в Китайській Народній Республіці та Генконсульства України у Г'юстоні. На сайтах інших дипустанов такої інформації наразі немає.

В українському консульстві у Польщі повідомили журналістам "Суспільного" про зупинення прийому документів для чоловіків призовного віку. У відомстві кажуть, що розробляють механізми, які будуть діяти відповідно до закону про мобілізацію та чекають «вказівок від МЗС».

Відтепер у дипломатичних установах можна буде оформити лише документи на повернення до України. Розпорядження МЗС діє «до отримання додаткових роз’яснень щодо порядку застосування положень» закону з посилення мобілізації, який був оприлюднений 17 квітня й набуде чинності у травні.

- З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», у зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки і наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, - йдеться у листі за підписом Сибіги.

  • З 19 квітня усі офіційні заяви МЗС, які стосуються українців за кордоном, озвучуватиме продукт штучного інтелекту - аватар «Вікторія». Його створили на основі реальної людини, яку попередньо відзняли з різних планів і попросили начитати текст.
  • 11 квітня Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію. За кілька годин до голосування депутати виключили із документа питання про демобілізацію та ротацію, їх розглянуть окремо.

zn.ua

zn.ua