12 червня
Завантажити ще

Верховна Рада дозволила іноземцям входити до наглядових рад медзакладів

Верховна Рада дозволила іноземцям входити до наглядових рад медзакладів
Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє іноземцям входити до складу наглядових рад медичних закладів. Це не стосується громадян Росії та Білорусі, а також підсанкційних осіб. Про це 23 квітня повідомили парламентський комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

- Внесли зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності наглядових рад закладів охорони здоров’я та продовження спрощеного періоду реорганізації у державні некомерційні підприємства. Документ надає можливість державним і комунальним закладам охорони здоров’я долучати до складу наглядових рад іноземців або осіб без громадянства (крім громадян рф та білорусі), - написав Стефанчук у своєму фейсбуці.

На сайті профільного комітету Верховної Ради додали, що до складу наглядових рад закладів охорони здоров’я відтепер також не зможуть входити особи, до яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції). Законопроєкт № 10094 доопрацювали до другого читання спільно з Міністерством охорони здоров’я України. Також цим законом до кінця 2024 року продовжується пільговий період щодо реорганізації державних закладів охорони здоров’я у державні некомерційні підприємства, що є важливим для формування в Україні єдиного медичного простору.

За законопроєкт проголосували 238 народних депутатів, пише «Інтерфакс-Україна». Законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 28 вересня 2023 року. 23 лютого 2024 року документ прийняли за основу із доопрацюванням положень.

  • Також 23 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє студентам обирати спеціальність після року навчання, а контрактникам – визначати тривалість бакалаврської програми.