Завантажити ще

Дуда підтвердив готовність Польщі розмістити на своїй території ядерну зброю

Дуда підтвердив готовність Польщі розмістити на своїй території ядерну зброю
Фото: geo-analytics.com.ua​

Польща готова до розміщення на її території ядерної зброї для зміцнення безпеки східного флангу НАТО. Про це президент Польщі Анджей Дуда розповів в інтерв’ю виданню Fakt.

- (Розміщення ядерної зброї. – Ред.) вже деякий час є темою польсько-американських переговорів. Я вже кілька разів говорив про це. Зізнаюся, коли мене про це запитали, я заявив про нашу готовність… Якщо наші союзники вирішать розгорнути ядерну зброю в рамках обміну ядерною зброєю також на нашій території для зміцнення безпеки східного флангу НАТО, ми готові до цього, - зазначив Дуда.

Він додав, що Польща є союзником у Північноатлантичному альянсі і має зобов’язання щодо цього.

- Тобто ми просто реалізуємо спільну політику, - підсумував Дуда.

  • Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявляв про готовність країни приєднатися до програми ядерного обміну серед країн НАТО ще у червні 2023 року. Він наголошував, що Варшава зацікавлена у подібній програмі, але остаточне рішення буде залежати від НАТО. 
  • 25 травня 2023 року  міністри оборони Росії та Білорусі підписали документи про розміщення тактичної ядерної зброї на білоруській території. Того ж дня Лукашенко повідомив, що ядерну зброю РФ уже почали перекидати до Білорусі. 16 червня президент РФ Володимир Путін заявив, що перші російські тактичні ядерні заряди вже знаходяться на території Білорусі, а остаточне переміщення завершиться до кінця року. 
  • У березні поточного року генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що ризик спалаху ядерної війни в світі зараз більший, ніж будь-коли після закінчення холодної війни. 
Новини по темі: Польща ядерное оружие