Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Польща готова розмістити на своїй території ядерну зброю у відповідь на загрозу з Білорусі

Польща готова розмістити на своїй території ядерну зброю у відповідь на загрозу з Білорусі
Фото: facebook.com/MorawieckiPL

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підтвердив готовність країни приєднатися до програми ядерного обміну серед країн НАТО. Такою може бути відповідь на наміри РФ розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі. Про це він сказав після саміту в Брюсселі, повідомляє Polsat News.

– Варшава зацікавлена ​​в участі у цій програмі. Але остаточне рішення залежатиме від наших американських та натовських партнерів. Ми заявляємо про нашу волю діяти швидко у цьому питанні, – зазначив польський прем'єр, наголосивши, що Польща не хоче "сидіти склавши руки, поки Путін нагнітає різноманітні загрози".

Ядерний обмін (Nuclear Sharing) – це програма ядерного стримування НАТО. Вона дозволяє надавати ядерні боєголовки країнам-членам Альянсу, які не мають власної ядерної зброї. З листопада 2009 року в рамках програми ядерна зброя США розміщена у Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах та Туреччині.

25 травня міністри оборони Росії та Білорусі підписали документи про розміщення тактичної ядерної зброї на білоруській території. Того ж дня Лукашенко повідомив, що ядерну зброю РФ уже почали перекидати до Білорусі. 16 червня президент РФ Володимир Путін заявив, що перші російські тактичні ядерні заряди вже знаходяться на території Білорусі, а остаточне переміщення завершиться до кінця року.