15 червня
Завантажити ще

У Севастополі пошкоджено російський корабель «Коммуна», - речник ВМС ЗСУ

У Севастополі пошкоджено російський корабель «Коммуна», - речник ВМС ЗСУ
Фото: defence-ua.com

Під час ранкової ракетної атаки в окупованому Севастополі пошкоджено російський корабель зі складу Чорноморського флоту «Коммуна». Про це у своєму фейсбуці повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук. 

- Сьогодні в Криму українські ВМС дістали черговий корабель зі складу чф рф  "Коммуна". Характер пошкоджень верифікується. Але однозначно корабель виконувати завдання тепер не здатен, - написав він.

У коментарі "Українській правді" Плетенчук пояснив, що цей корабель не є бойовим, але, попри поважний вік, обслуговував Чорноморський флот РФ, і був діючим. Зокрема "Коммуну" російські окупанти використовували, коли обстежували місце, де у квітні 2022 року затонув флагман Чорноморського флоту крейсер "Москва".

Уранці 21 квітня у Севастополі пролунали вибухи та виникла пожежа. Гауляйтер Михайло Развожаєв написав у своєму телеграм-каналі, що на одному з кораблів на Північній стороні військові відбили атаку протикорабельної ракети. Від осколків, що впали, сталося невелике загоряння, яке оперативно ліквідували.

"Коммуна" — рятувальник підводних човнів. Найстаріше судно Військово-морського флоту РФ, було спущене на воду в 1913 році. Найстаріше у світі судно, що фактично перебуває на озброєнні та виконує бойові завдання.

  • 5 березня внаслідок знищення патрульного корабля Чорноморського флоту РФ "Сергій Котов" у Керчі морськими дронами загинули семеро членів екіпажу.
  • 2 квітня в окупованому Севастополі тимчасово зникло світло через підрив на електропідстанції.