24 травня
Завантажити ще

Росія знищила майже всю теплову генерацію України, під загрозою АЕС, - Зеленський

Росія знищила майже всю теплову генерацію України, під загрозою АЕС, - Зеленський
Фото: president.gov.ua

Внаслідок російських ударів знищена майже вся теплова електрогенерація України. Терористи атакують дамби, обладнання гідроелектростанцій  і газову інфраструктуру. Про це президент Володимир Зеленський заявив під час виступу на спеціальному засіданні Європейської ради.

- Ми бачимо також, що Росія не відмовляється від радіаційного шантажу і, зокрема, продовжує по-дикунськи гратися з безпекою Запорізької атомної станції. Ми не виключаємо, що під загрозою від російського терору також інфраструктура інших наших атомних станцій і мереж розподілу, -  сказав президент.

Він виказав надію, що західні партнери не допустять цього і нададуть Україні додаткові системи протиповітряної оборони.

- Це можна зупинити тільки силою ППО – конкретними системами Patriot, IRIS-T, SAMP/T, NASAMS. Системами, які є зокрема у вашому розпорядженні. Вони потрібні в Україні просто зараз. Вони потрібні, щоб Путін був позбавлений звички покладатися на терористичні методи, і це, зокрема, і ваша безпекова потреба, – наголосив Зеленський. 

Президент також акцентував, що необхідно посилювати санкції проти держави-агресорки РФ та обмежувати всі її заробітки.

  • Починаючи березня 2024 року, РФ завдала три масовані удари по енергосистемі України. Ворог вивів з ладу до 7 ГВт потужностей генерації електроенергії. РФ завдала шкоди Дніпровській ГЕС у Запоріжжі, Харківській ТЕЦ-5, Зміївській і Трипільській ТЕС  компанії "Центренерго", Бурштинській й Ладижинській ТЕС компанії ДТЕК.
  • За словами міністра енергетики, на тлі нових масованих атак Росії може зрости тариф на світло в Україні.