Завантажити ще

Ціни на електроенергію можуть підвищити через атаки РФ, - міністр енергетики

Ціни на електроенергію можуть підвищити через атаки РФ, - міністр енергетики
Фото: facebook.com/german.galushchenko

Тариф на світ в Україні може зрости на тлі нових масованих атак Росії на енергетику. Кабмін вивчає різні варіанти, розповів міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю Bloomberg.

Галущенко не виключив можливості підвищення тарифу на електроенергію для населення та зазначив, що уряд вивчає різні варіанти фінансування ремонту пошкоджених енергооб'єктів. Торік у червні після зимових атак в Україні підвищили ціну на електроенергію майже вдвічі, нагадав він.

- Сьогодні ситуація ще складніша порівняно з минулим роком, оскільки ми втратили багато гідроелектроенергії і змушені проводити планові ремонти атомних блоків, - сказав він. -...Руйнування було значним - і в електроенергетиці, і в електропередачі. Ситуація складна. "Ми досі не розуміємо масштаби збитків, оскільки багато об'єктів все ще у руїнах, і ми не можемо до них дістатися", - додав він.

Міністр також попередив, що, залежно від ситуації українців, у липні-серпні можуть просити максимально економити електроенергію. Він зазначив, що росіяни не можуть викликати повторення відключень 2022 та 2023 років. Навіть у разі величезних збитків, "ми матимемо базову генерацію, яка покриває від 30% до 50% наших потреб", пояснив Галущенко.