Завантажити ще

Під час нічного удару Росії повністю зруйнована Трипільська ТЕС, - голова наглядової ради "Центренерго" (оновлено)

Під час нічного удару Росії повністю зруйнована Трипільська ТЕС, - голова наглядової ради

У ніч на 11 квітня РФ атакувала Трипільську ТЕС в Київській області. Внаслідок удару вона повністю зруйнована, повідомили в  ПАТ "Центренерго".

- Масштаби руйнувань - жахливі. Грошима це не оцінити. Це для нас найбільший виклик за всю історію підприємства, - зазначив голова наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрій Гота.

За його словами, в результаті атаки сталася масштабна пожежа в турбінному цеху. Наразі на підприємстві тривають роботи з локалізації вогню.

22 березня 2024 року повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині.  Таким чином  ПАТ "Центренерго" втратило 100% генерації. 

Трипільська ТЕС знаходиться в Київській області, що є енергонасиченим районом. Найбільший постачальник електроенергії в Київську, Черкаську та Житомирську області. Підприємство займає площу 281,3 га. Розташоване в Обухівському районі на березі Канівського водосховища.

Трипільська ТЕЦ вже була під обстрілом  2022 року. Тоді РФ вдарила по ній 24 лютого, поціливши снарядом у вугільний склад. Попри обстріл, станція продовжила працювати, обладнання та споруди станції пошкоджені не були.

  • Зранку мер міста Українка в Київській області Олександр Туренко  призвав людей щільно зачиняти вікна в оселях, щоб не дихати шкідливими продуктами горіння.  Він також попросив людей зарядити всі пристрої. Тоді він не пояснив своїх слів. 
  • У ніч на 11 квітня атака РФ тривала 5 годин. Найбільше ракет та дронів ворог направив на Львівщину. Більш як 10 влучань зафіксовано у Харкові. Також є влучання у Запорізькій області. Загинула мінімум одна людина.