20 червня
Завантажити ще

Закон про мобілізацію опубліковано - він набере чинності за місяць

Закон про мобілізацію опубліковано - він набере чинності за місяць
Фото: REUTERS

У офіційному парламентському виданні "Голос України" 17 квітня опублікували закон про мобілізацію. Це означає, що документ набере чинності через місяць із дня, наступного за його оприлюдненням, тобто 17 травня.

Усі призовники, військовозобов’язані та резервісти через 60 днів з дня набрання чинності законом, мають з’явитись до ТЦК, у ЦНАП або скористатися електронним кабінетом аби уточнити дані. Чоловіки повинні мати й носити при собі військово-облікові документи та пред'являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК. Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський може здійснювати фото- та відеофіксацію.

Ті, хто отримав II - III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.

Закон виключає строкову службу та запроваджує базову військову службу терміном п'ять (у мирний час) та три (у воєнний час) місяці. Українці віком до 24 років зможуть обирати рік та період проходження базової служби.

  • 16 квітня закон №3633-IX про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку підписав президент України Володимир Зеленський. 
  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10449 у другому читанні та в цілому 11 квітня. “За” проголосували 283 народні депутати.
Новини по темі: Закони Мобілізація