24 травня
Завантажити ще

Уряд готує нову стратегію щодо українців за кордоном

Уряд готує нову стратегію щодо українців за кордоном

Глава МЗС Дмитро Кулеба не вірить у те, що більшість українців повернуться після закінчення війни. Тому держава розробляє стратегію щодо українців за кордоном, яка спонукатиме їх повернутися. Про це заявив голова МЗС Дмитро Кулеба на Форумі дипломатії воєнного часу.

- І тут від множинного громадянства, яке вже перетворилося на хрестовий похід за множинним громадянством, але я впевнений, що ми переможемо у цій битві, до цифровізації консульських послуг, ефективнішого фінансування громад і різних програм спільно з ними, нам потрібна нова комплексна політика щодо українців за кордоном, - підкреслив Кулеба.

Міністерство підготувало відповідні напрацювання, які проговорить з іншими органами влади і згодом представить президентові. За словами Кулеби, Володимир Зеленський приділяє велику увагу українцям, які перебувають за кордоном.

  • За даними Міжнародної організації з міграції ООН, з початку повномасштабного вторгнення понад 14 млн українців (третина населення країни) залишили свої домівки. Понад 6,5 млн із них виїхали за кордон, а близько 3,7 млн є внутрішньо переміщеними особами. За даними Опендатабот за серпень 2023 року, виїхали та не повернулись до України 2,4 млн людей.
  • У січні Зеленський заявляв, що чоловіки мобілізаційного віку, які виїхали за кордон на початку війни, наразі повинні бути в Україні.