22 грудня
Завантажити ще

Закон про мобілізацію: голоси дали "слуги" та група підтримки з інших фракцій, ЄС і "Батьківщина" утрималися

Закон про мобілізацію: голоси дали

Під час голосування у ВР за законопроєкт про мобілізацію у другому читанні кнопки натиснув 351 народний депутат України. "За" проголосували 283 депутати, "проти" - 1, "утрималися" - 49 осіб, не голосували - 18.

У списках поіменного голосування на офіційному сайті Верховної Ради зазначено, що проти ухвалення законопроєкту загалом проголосував лише один депутат - позафракційний Гео Лерос. Решта присутніх у залі обирали два варіанти – «за» чи «утримався».

Із 235 членів фракції партії «Слуга народу»: за -192, утрималися – 7, не голосували –13, були відсутні – 23.

Фракція політичної партії «Європейська солідарність» у повному складі (26 осіб +1 відсутній) утрималася від голосування щодо законопроєкту про мобілізацію.

Також переважна більшість тих, хто утримався та був відсутній, налічується у «Батьківщині», хоча «за» там проголосували 2 з 24 осіб - Вадим Івченко та Михайло Цимбалюк.

«Платформа за життя та мир» (колишня "ОПЗЖ") за двох відсутніх (один із яких Шуфрич) та одного, що не проголосував, дала 18 голосів «за». Майже одноголосно.

Депутатська група «Довіра» також переважною більшістю проголосувала «за» ухвалення законопроєкту в цілому. Як і 16 депутатів групи "Відновлення України" (один був відсутній). 12 голосів із 17 дали депутати групи «За майбутнє».

У партії «Голос» від голосування утрималася Інна Совсун, решта дала 16 голосів «за», троє були відсутні.

Із позафракційних утримався Дмитро Разумков. Переважна більшість позафракційних, серед яких і виключені зі «слуг», підтримали закон.

  • Особи з інвалідністю підлягають мобілізації в Україні виключно за власним бажанням.
  • Ухилянтів обмежать у правах – зокрема, запровадять обмеження на керування автомобілем.