19 травня
Завантажити ще

Закон про мобілізацію: чи призиватимуть людей з інвалідністю?

Закон про мобілізацію: чи призиватимуть людей з інвалідністю?

Згідно з новим законом про мобілізацію, ухваленим 11 квітня Верховною Радою України, пропонується відстрочка на 6-12 місяців особам з інвалідністю або, відповідно до висновку військово-лікарської комісії, особам, тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров'я.

Також відстрочку можуть отримати військовозобов'язані, у яких один із батьків має інвалідність І чи ІІ групи, або один із батьків чоловіка.

Особи з інвалідністю підлягають мобілізації лише за бажанням – вони йдуть на військову службу за контрактом.

Наявність у сім'ї військовозобов'язаного чоловіка з інвалідністю І чи ІІ групи є підставою для його звільнення за сімейними обставинами.

А ось для тих, у кого чоловік має інвалідність ІІІ групи (крім певних захворювань), відстрочку пропонується скасувати.

Також уряд перевірить обґрунтованість встановлення інвалідності чоловікам - громадянам України віком від 25 до 50 років, яким після 24 лютого 2022 року вперше встановлено інвалідність ІІ та ІІІ груп (крім тих, кому інвалідність ІІ та ІІІ груп встановлена ​​в порядку підвищення/зменшення групи інвалідності та/або за результатами захворювань або поранень, отриманих при захисті Вітчизни, а також у разі відсутності кінцівки або інших проблем зі здоров'ям).