21 червня
Завантажити ще

Зеленський дав інтерв'ю Bild - про заморожування війни, наступ на Харків і план Трампа

Зеленський дав інтерв'ю Bild - про заморожування війни, наступ на Харків і план Трампа
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю німецькому виданню BILD під час відвідин Харківської області.

Про новий контрнаступ

- Так, у нас є план контрнаступу. Ми обов'язково переможемо. В нас немає альтернативи. Але я не можу цього обіцяти і назвати дату.

Про необхідну зброю

- Так, у Росії більше людей, більше зброї. Але об'єднаний Захід має сучасні системи озброєнь. Тому ми отримаємо певні технології. І якщо ми продовжимо нарощувати виробництво, якщо отримаємо ліцензії від наших партнерів, то справа не в кількості людей. Справа в зброї.

Про переговори з Росією

- Тут ми маємо справу з Путіним. Все, що він говорив досі, — після цього він чинив інакше. Ми не можемо йому довіряти. Можна домовитися про все, але питання в тому, чи буде це дотримуватися.

Про заморожування конфлікту

- Звичайно, дехто буде щасливий. Світ скаже: "Так, нам вдалося заморозити конфлікт, ракети не літають". Але це тільки доти, доки Росія не збільшить виробництво та запаси військової техніки, ракет, безпілотників і не проаналізує всі помилки, яких припустилася спочатку. Це схоже на перерву, коли ви дивитеся фільм. Але це не фільм, це реальність. Це перерва. Але ця перерва для Путіна.

Про новий наступ на Харків

– Путін, звісно, ​​хотів захопити Харків, бо для нього це великий символ. Харків — одна зі столиць України, має велике символічне значення. Ми робимо все можливе, щоб цього не сталося. Путін розуміє лише силу. Він відчуває як тварина: якщо ти не можеш захистити себе, він зруйнує ще більше. Його бажання – захопити всю Україну. Він знищить усе. Він уб'є багато людей. Більшість людей не втечуть, тому він уб'є багатьох із них. Як це буде? Крові буде багато. Буде багато жертв, багато втрат. Ми говоримо про сотні тисяч.

Про далекобійні ракети Taurus

- У наших партнерів є певна зброя, яка потрібна нам сьогодні, щоб вижити. Вона потрібна Україні, щоб вижити, і я просто не розумію, чому ми не отримуємо цієї зброї. Наскільки я розумію, канцлер каже, що Німеччина не є ядерною державою і що це найсильніша зброя у Німеччини. Але я не думаю, що це захистить світ від ядерної загрози Росії.

Про план Трампа по Україні

– Якщо річ у тому, що ми просто віддамо свої території, і якщо це ідея, то ідея дуже примітивна. Я думаю, якщо Трамп дійсно має свій підхід до швидкого припинення війни, то я був би дуже радий вислухати цю ідею. Але нам потрібні вагомі аргументи. Нам потрібна не фантастична ідея, а реальна. Йдеться про людські життя, ми не можемо жартувати і не можемо ризикувати.