Завантажити ще

Після зниження мобілізаційного віку ТЦК викликатимуть 25-річних громадян для уточнення даних

Після зниження мобілізаційного віку ТЦК викликатимуть 25-річних громадян для уточнення даних
Фото: facebook.com/hsc.gov.ua

Через ухвалення закону про зниження мобілізаційного віку ТЦК запрошуватимуть громадян, які досягли 25 років, для оновлення облікових даних. Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

- Президентом України підписано Закон України від 30.05.2023 № 3127-IX "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", яким знижено з 27 до 25 років вік перебування громадян на військовому обліку призовників, - йдеться у повідомленні.

Громадяни, які досяли 25 років, будуть переведені з військового обліку призовників на військовий облік військовозобов'язаних. ТЦК запрошуватимуть цих громадян для оновлення інформації, проходження медичного огляду та отримання відповідних військово-облікових документів.

Зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років ініціював Кабмін й обґрунтував тим, що під час воєнного стану не діє призов на строкову службу, тому відбувається скорочення чисельності чоловіків, які підлягають призову. 

  • 2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Верховна Рада підтримала законопроєкт ще 30 травня 2023 року. Тобто президент не підписував його майже 10 місяців. 
  • 2 квітня уряд ухвалив рішення про тимчасовий дозвіл для студентів чоловічої статі віком від 18 до 22 років виїжджати за кордон на навчання чи стажування з метою набуття нових знань та досвіду.

 

Новини по темі: військкомат Мобілізація