Завантажити ще

Патріарх Варфоломій закликав віруючих християн визначити єдину дату Великодня

Патріарх Варфоломій закликав віруючих християн визначити єдину дату Великодня
Фото: ec-patr.org/

Вселенський Патріарх Варфоломій закликає християн із різних обрядів – як східних, так і західних, об'єднатися у спільному святкуванні Великодня. Цю заяву він зробив у своєму привітанні католиків до Великодня.

- Ми налаштовані оптимістично, оскільки є добра воля та бажання з обох боків. Бо насправді окреме святкування унікальної події Єдиного Воскресіння Єдиного Господа – це скандал! – сказав він.

Настоятель Константинопольської православної церкви зазначив, що у 2025 році буде відзначено 1700-річчя Першого Вселенського собору у Нікеї. Патріарх Варфоломій оголосив, що на цій події планується обговорити різні питання, включаючи встановлення єдиної дати святкування Великодня. Він сказав, що окреме святкування унікальної події Воскресіння Господа є скандалом.

Минулого року українські православні церкви перейшли на новоюліанський календар, це означає, що святкування Різдва буде 25 грудня, проте Великдень та пов'язані з ним свята залишилися за старим стилем.

31 березня західні християни, включаючи римо-католиків, відзначають Великдень, тоді як православні та греко-католики святкують його 5 травня. Незважаючи на перехід Православної церкви України на новоюліанський календар, Великдень залишається на колишній даті.