Завантажити ще

Президент Ердоган визнав поразку своєї партії на муніципальних виборах у Туреччині

Президент Ердоган визнав поразку своєї партії на муніципальних виборах у Туреччині
Фото: Murat Kulu/PPO/Handout via REUTERS

Президент Реджеп Тайїп Ердоган визнав поразку своєї партії на муніципальних виборах у Туреччині. Після підрахунку понад 99% голосів з'ясувалося, що ісламська консервативна Партія справедливості та розвитку зазнала найгіршої поразки на виборах за останні 20 років, пише Deutsche Welle.

– На жаль, ми не досягли тих результатів, яких хотіли, – сказав турецький лідер.

Виступаючи у штабі правлячої Партії справедливості та розвитку, Ердоган представив результати виборів як перемогу демократії.

- Переможцями виборчого марафону насамперед стали не кандидати, а Туреччина, усі 85 мільйонів громадян країни, незалежно від їхньої політичної приналежності, - цитує президента Анадолу.

Найбільша опозиційна партія - соціал-демократична Республіканська народна партія - оголосила себе переможцем комунальних виборів. Член цієї партії, чинний мер Стамбула Екрем Імамоглу отримав, за попередніми даними, понад 51% голосів.

У столиці Анкарі чинний мер Мансур Яваш від Республіканської народної партії також оголосив себе переможцем. Виступаючи перед городянами, він сказав, що "ті, кого проігнорували, надіслали чіткий сигнал тим, хто керує цією країною".

На виборах в Ізмірі перше місце посідає представник опозиції Джеміль Тугай із 48,88%. У разі перемоги він змінить на посаді мера свого однопартійця Тунча Сойєра.

Кандидати від Республіканської народної партії загалом попередньо лідирують більш ніж у 20 провінціях. Явка виборців на виборах у Туреччині склала 78,4%.

Поразка на місцевих виборах, особливо в Стамбулі, може мати далекосяжні наслідки для партії Ердогана. Мера Стамбула вважають його головним суперником на наступних президентських виборах 2028 року.