Завантажити ще

З червня українці зареєстрували в Єдиному реєстрі зброї 371 тисячу одиниць зброї

З червня українці зареєстрували в Єдиному реєстрі зброї 371 тисячу одиниць зброї
Фото: mvs.gov.ua

В Єдиному реєстрі зброї зареєстрували 371 тисячу одиниць зброї, яка належить 256 тисячам фізичних осіб, повноцінно реєстр запрацює у 2026 році. Про це в інтервʼю “Українським новинам” повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

З початку запровадження реєстру зброї подано 307 тисяч заяв на отримання різних видів дозвільних документів.

- Сьогодні ви можете зайти в будь-який магазин, який торгує зброєю, і після купівлі зброї безпосередньо в магазині засобами Реєстру можна подати вашу заяву до поліції про реєстрацію придбаної зброї. Прямо на місці. У магазинів є такий доступ, - розповів Тимченко.

За його словами, реалізація магазином кожної одиниці зброї фіксується в реєстрі й МВС знає, скільки українців купили зброю в магазинах з червня 2023 року.

- Так, ми можемо говорити, що в Єдиному реєстрі зброї перебуває 371 тисяча одиниць зброї, яка належить 256 тисам фізичних осіб. Проте, кількість зброї, яка облікована в Національній поліції перевищує один мільйон. В Єдиному реєстрі вся ця зброя поки що не відображається, тому що інформацію про неї потрібно актуалізувати, - додав заступник міністра.

Реєстр зброї стане на 100% наповненим, коли кожен громадянин зареєструє, або поновить право користування зброєю. Тобто реєстр повністю стане функціональним, коли йому виповниться три роки з моменту запровадження, це станеться в червні 2026 року.

Леонід Тимченко також зазначив, що зараз на руках зʼявляється велика кількість необлікованої зброї.

  • Міністерство внутрішніх справ України запустило єдиний державний реєстр зброї 23 червня.
  • 26 лютого глава МВС Ігор Клименко заявив, що українці мають на руках декілька мільйонів одиниць зброї.
Новини по темі: Зброя торгівля зброєю МВС