Завантажити ще

Глава МВС Клименко заявив, що українці мають на руках декілька мільйонів одиниць зброї

Глава МВС Клименко заявив, що українці мають на руках  декілька мільйонів одиниць зброї
Фото: nadwislanski.strazgraniczna.pl

Громадяни України на руках наразі мають декілька мільйонів одиниць зброї. Законопроєкти про трофейну і цивільну зброю будуть допрацьовані з урахуванням усіх аспектів безпеки громадян. Як пише "Інтерфакс-Україна", про це міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив в інтерв'ю Наталії Мосейчук..

- Скільки зброї на руках - ми не знаємо. Мільйон-два. Від мільйона до п'яти мільйонів. Десь посередині рахуватимемо - три мільйони. Де ця зброя буде після війни? Закопана у схронах, - зазначив Клименко, додавши, що лише за минулий тиждень було виявлено чотири схрони зі зброєю.

Щодо законопроєктів, що стосуються зброї, він сказав, що один із них стосується внесення змін до Закону "Про національний спротив" і регулюватиме обіг трофейної зброї. Клименко додав, що номерна зброя, яка перебуває на обліку, має бути здана після війни до Національну поліції та ЗСУ.

- Що робитимемо з трофейною зброєю - ми маємо визначитися... Ми пропонуємо разом із законодавцями, щоб цю зброю (йдеться про автомати. - "ІФ-У") можна було просто здати... Яка мета? Щоб ця зброя не була на багато років десь захована і потім не стріляла десь у криміналі, - сказав глава МВС.

За його словами, після війни українці повинні будуть повідомити про наявність у них такої зброї, а через 90 днів після закінчення воєнного стану здати її. Але коли буде ухвалено закон, наразі невідомо.

- Сподіваюся, що ми і з народними депутатами, і з суб'єктами господарювання доопрацюємо протягом декількох тижнів наші пропозиції і виходитимемо на спільне бачення, - зазначив Клименко.

Другий законопроєкт, додав міністр, стосується цивільної зброї: мають бути чітко визначені види зброї і хто саме матиме право нею володіти.

- Але там має бути прописана і підготовка... процедури треба чітко виписати, - пояснив він.

Відповідаючи на запитання про необхідність обліку дронів і прирівнювання їх до зброї, Клименко зазначив, що не знає, як буде прописана ця норма. Але наголосив, що, найімовірніше, це буле інший закон.

  • 16 січня у Солом'янському районі Києва правоохоронці виявили у місцевого жителя зброю та наркотики. У нього знайшли вогнепальну зброю, гранати, міни та різноманітні патрони, а також кілька склянок з канабісом. 
  • 12 січня в Одесі затримано чотирьох осіб, які збували трофейну зброю та боєприпаси, здобуті на фронті, криміналітові. 
Новини по темі: Зброя Ігор Клименко МВС