Завантажити ще

Що буде з повноваженнями Зеленського та парламенту без нових виборів, - пояснення SPRAVDI

Що буде з повноваженнями Зеленського та парламенту без нових виборів, - пояснення SPRAVDI
Фото: т.ме/справді

Доки у країні триває війна, повноваження президента України Володимира Зеленського автоматично продовжуються до нових виборів у країні. Наразі їх провести неможливо через воєнний стан. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури України у Telegram у відповідь на численні домисли.

– 31 березня – термін чергових президентських виборів в Україні. Згідно з чинним законодавством України, вибори, що припадають на час дії воєнного стану, відкладаються до його завершення. Повноваження президента та парламенту України офіційно продовжуються до проведення нових виборів та процедур передачі влади новообраним, - зазначили у Центрі.

У відомстві наголосили, що воєнний стан - об'єктивна реальність, а не забаганка. При цьому українські вибори некоректно порівнювати з російськими, оскільки у країні-агресорі цей процес є формальністю. У Центрі також додали, що вибори не можуть провести, оскільки за поточних умов не можна гарантувати їхню безпеку та представництво виборців.